Koszykarki Ślęzy łatwo zdobyły Poznań

| Utworzono: 2020-01-11 21:17

Wrocławianki pojechały do stolicy Wielkopolski podrażnione niespodziewaną porażką z Widzewem Łódź we własnej hali. To nastawienie by całą złość wyładować na parkiecie było widać od początku spotkania. Już po pierwszej kwarcie zespół Arkadiusza Rusina miał 7 punktów więcej. Drugie dziesięć minut też dla wrocławianek, tym razem minimalnie 14:12.

Po przerwie, gdy pewnie miejscowi kibice mieli jeszcze nadzieję, szybko została ona zabrana przez przyjezdne. W trzeciej kwarcie Ślęza zagrała doskonały basket. Pozwoliła rywalkom na zdobycie ledwie 6 punktów, sama zdobyła ich 20 więcej. Czwarta kwarta to już tak na prawdę oczekiwanie na końcowy gwizdek bo przewaga zespołu ze stolicy Dolnego Śląska była ogromna.

Enea AZS Poznań - 1KS Ślęza Wrocław 41:72 (12:19, 12:14, 6:26, 11:13)

Punkty:
Enea AZS Poznań: Ginette Mfutila 10, Aleksandra Pawlak 7, Aleksandra Parzeńska 6, Zakiya Saunders 5, Milana Zivadinovic 4, Marta Nowicka 2, Martyna Pyka 2, Karolina Stefańczyk 2, Lea Miletic 2, Alicja Rogozińska 1.
1KS Ślęza Wrocław: Abigail Glomazic 18, Cierra Burdick 17, Talia Caldwell 10, Nevena Jovanovic 9, Dominika Owczarzak 6, Agata Dobrowolska 5, Magdalena Szajtauer 5, Daria Marciniak 1, Sanja Mandic 1, Kinga Piędel 0, Patrycja Klatt 0.