Będzie gruntowny remont wałbrzyskiej Harcówki

Bartosz Szarafin, el | Utworzono: 2020-01-12 09:25 | Zmodyfikowano: 2020-01-12 09:29
A|A|A

fot. B. Szarafin

Harcówka - charakterystyczne schronisko położone w Parku Sobieskiego, w samym centrum Wałbrzycha znów zmieniło dzierżawcę. Obecnie swój pomysł na obiekt chcą realizować dwaj przewodnicy sudeccy - Andrzej Sawicki i Kazimierz Mazik. Mimo, że poprzedni dzierżawca przeprowadził drobny lifting - zanim schronisko ruszy - potrzebny jest prawdziwy remont. - Przygotowania już się rozpoczęły - mówi Andrzej Sawicki.

Priorytet to parter, który ma odzyskać charakter i nawiązywać do historycznego wyglądu schroniska. W połowie roku właściciel, którym jest PTTK, przewiduje remont dachu. Wówczas dzierżawcy rozpoczną przygotowania do remontu górnej kondygnacji. Jeśli plan się powiedzie - w kolejnych latach w Harcówce będzie można nawet przenocować. Obecnie taką funkcję wykluczył nadzór budowlany z uwagi na bezpieczeństwo przeciwpożarowe i brak wentylacji. - Po remoncie schronisko będzie otwarte dla wszystkich - zapewnia Andrzej Sawicki.

Umowa dzierżawy została podpisana na 5 lat. Remont ma się zakończyć wiosną i wówczas Harcówka przywita pierwszych gości. Budynek pochodzi z 1908 roku. Nazwę zawdzięcza harcerstwu, które po wojnie miało w nim swoją siedzibę. Poprzednie otwarcie miało miejsce w 2018 roku.

ZOBACZ: W połowie września oficjalne otwarcie wałbrzyskiej Harcówki

REKLAMA
Reklama