Ważne zwycięstwo koszykarzy Śląska w Radomiu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-01-12 21:16 | Zmodyfikowano: 2020-01-12 21:17

Kluczem do zwycięstwa była fantastyczna druga kwarta, którą Śląsk wygrał 30:14 i dzięki czemu prowadził do przerwy 48:34. Nie oznacza to jednak, że potem nie było już emocji. Radomianie zbliżyli się do gości na przełomie trzeciej i czwartej kwarty.

Po trójce Artura Mielczarka na 9,5 minuty przed końcem meczu był remis 64:64. Śląsk przeprowadził wtedy trwającą 2 minuty serię 10:0. HydroTruck znów zaczął odrabiać straty i po kolejnym trafieniu dystansowym - tym razem Roda Camphora przewaga wrocławskiej drużyny stopniała do wyniku 74:72 na 4,5 minuty przed końcem. W odpowiedzi Torin Dorn najpierw przestrzelił, ale zaraz zebrał piłkę po swoim pudle i trafił na 76:72. Spokój Śląskowi dała jednak dopiero trójka Devoe Josepha na 85:78 na 55 sekund przed końcem. Lider WKS skończył spotkanie z 23 punktami.

Śląsk grał na bardzo dobrej, 51% skuteczności z gry - 32/63. Dla porównania rywale trafili 27/63 rzutów (43%). Goście byli także lepsi w pomalowanym 36:26, a znakomite wsparcie dali rezerwowi. Zmiennicy we wrocławskiej drużynie zdobyli 31 punktów. W ekipie z Radomia... 0.

HydroTruck Radom - Śląsk Wrocław 83:87 (20:18, 14:30, 27:16, 22:23)

Punkty dla HydroTrucku: Rod Camphor 21, Adrian Bogucki 19, Artur Mielczarek 17, Carl Lindbom 14, Obie Trotter 12, Marcin Piechowicz 0, Daniel Wall 0, Filip Zegzuła 0.

Punkty dla Śląska: Devoe Joseph 23, Michael Humphrey 17, Danny Gibson 13, Kamil Łączyński 9, Aleksander Dziewa 9, Torin Dorn 6, Mathieu Wojciechowski 4, Michał Gabiński 3, Andrew Chrabascz 3, Jakub Musiał 0.