Wysoka porażka Zagłębia w pierwszym sparingu w Turcji

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-01-20 19:54 | Zmodyfikowano: 2020-01-20 19:55

W pierwszych minutach spotkanie było dość wyrównane, z lekkim wskazaniem na zespół Dinama. Co prawda, to "Miedziowi" zaatakowali jako pierwsi, za sprawą akcji duetu Bogacz - Bohar, ale to drużyna z Rosji stwarzała większe zagrożenie.

W 11. minucie dolnośląski zespół miał dużo szczęścia, gdy piłka po strzale zawodnika Dinamo trafiła w słupek bramki Forenca. Po dwóch kwadransach nastąpiła pierwsza zmiana w szeregach Zagłębia. Boisko opuścił Białek, a w jego miejsce pojawił się Sirk. Nie zmieniło to obrazu gry, w dalszym ciągu to drużyna rosyjska była aktywniejsza, co finalnie przyniosło im bramkę.

W 42. minucie Maxymilian Philipp z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki Forenca.

Drugą część spotkani Zagłębie rozpoczęło w całkiem innym składzie i miało to przełożenie na obraz gry. Dinamo uzyskało dużą przewagę, bardzo często goszcząc pod bramką Kalinowskiego. W 60. minucie ponownie trafiło do siatki za sprawą Sylvestra Igbouna. Osiem minut później było już 3:0, gdy po szybkim ataku i dośrodkowaniu z prawej strony nowego bramkarza Zagłębia ponowne pokonał nigeryjski napastnik Dinama.

Na dziesięć minut przed końcem Igboun skompletował hattricka, pokonując strzałem głową Kalinowskiego. Siedem minut później honorowego gola dla lubinian z rzutu karnego zdobył Jakub Tosik.

W 90. minucie Dinamo strzeliło piątą bramkę.

Zagłębie Lubin 1-5 Dinamo Moskwa