Sparingowa porażka piłkarzy Śląska na Cyprze

, materiały prasowe | Utworzono: 2020-01-22 18:50 | Zmodyfikowano: 2020-01-22 20:41

Obie drużyny rozpoczęły pierwszą połowę dosyć spokojnie. Czeski zespół próbował akcji skrzydłami, jednak brakowało jakości w dośrodkowaniach. Śląsk od czasu do czasu również starał się zaatakować, jednak nie był w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Grigara.

Ciekawiej zrobiło się w końcówce pierwszej połowy W 36. minucie prawą stroną ruszył Lubambo Musonda, wyłożył piłkę na jedenasty metr Robertowi Pichowi, jednak ten nie trafił w światło bramki.

Wrocławianie szukali gola i ponownie byli bliscy sukcesu w 39. minucie. Pich przejął piłkę na połowie rywala, odegrał do Gąski, a ten oddał strzał, ale bramkarz rywala zdołał skrócić kąt i obronił uderzenie pomocnika Śląska. Najlepszą sytuację miał Israel Puerto, który w 40. minucie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak trafił tylko w słupek. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Początek drugiej części gry obfitował w bramki. Niestety, jako pierwsi do siatki trafili Czesi. W 50. minucie po szybkiej akcji w odpowiednim miejscu znalazł się Alois Hycka i dał swojej drużynie prowadzenie. Na odpowiedź wrocławian trzeba było czekać zaledwie minutę! Dynamiczną akcję przeprowadził Piotr Samiec-Talar, wpadł w pole karne i został sfaulowany. Sędzia nie wahał się wskazać na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Krzysztof Mączyński.

Wydawało się, że Trójkolorowi łapią wiatr w żagle, jednak w 64. minucie przeciwnicy ponownie objęli prowadzenie. Piłkę na skraju pola karnego przejął kapitan zespołu z Teplic - Lukas Marecek i płaskim strzałem pokonał Putnocky'ego.

Trener Vitezslav Lavička przeprowadził wiele zmian, ale nowi zawodnicy nie odmienili obrazu gry. Rywale kontrolowali przebieg meczu i pewnie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca.

Śląsk Wrocław - FK Teplice 1:2 (0:0)
0:1 - 50' Hycka
1:1 - 51' Mączyński (k)
1:2 - 64' Marecek

Śląsk: Putnocky - Dankowski (76. Boruń), Pawelec, Puerto (77. Celeban), Stiglec - Mączyński (K) (61. Łabojko), Żivulić (61. Chrapek) - Pich (70. Bargiel), Gąska (46. Płacheta), Musonda (76. Bergier) - Bergier (46. Samiec-Talar)

FK Teplice: Grigar - Paradin, Shejbal (36. Hycka), Cmovs, Knapik - Mares, Kucera, Marecek (K) - Trubac (73. Radosta), Reznicek, Zitny (85. Hyb).