Basket Liga Kobiet: porażki Ślęzy i CCC

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-01-26 21:48

Podopieczne Arkadiusza Rusina dobrze rozpoczęły spotkanie, ale po paru minutach coś w grze wrocławianek się zacięło. To bydgoszczanki lepiej prowadziły grę, czego efektem był wynik pierwszej kwarty - 23:19. W drugiej odsłonie Ślęza zupełnie przestała funkcjonować w ataku. Z kolei Artego kontrolowało grę i powiększyło przewagę o kolejne dziesięć punktów.

Ślęza ocknęła się z letargu w trzeciej kwarcie. Regularnie punktować zaczęła Nevena Jovanović i Ślęza zbliżyła się do Artego na trzy punkty. W ostatniej kwarcie wrocławianki zdołały nawet wyjść na prowadzenie, ale w kluczowych momentach popełniły błędy w rozegraniu. Ostatecznie Artego triumfowało 75:68.

Ze zwycięstwa nie mogły się też cieszyć koszykarki CCC Polkowice. Pomarańczowe uległy AZSowi Lublin 66:71. Pierwsza połowa nie wskazywała jednak na to, że polkowiczanki z Lublina powrócą na tarczy. Choć w pierwszej kwarcie CCC przegrało różnicą 5 punktów, to w drugiej zawodniczki z Polkowic nadrobiły stratę z nawiązką.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, ale ciężką pracę zaprzepaściła postawa polkowiczanek w ostatniej części. AZS przejął inicjatywę i skutecznie wytrącił CCC argumenty z rąk. Lublinianki wygrały ostatnią kwartę dziesięcioma punktami i sięgnęły po końcowy triumf.

Basket Liga Kobiet:

1KS Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 68:75 (19:23, 10:20, 23:12, 16:20).

Punkty:

1KS Ślęza Wrocław: Nevena Jovanovic 22, Cierra Burdick 20, Talia Caldwell 11, Abigail Glomazic 8, Agata Dobrowolska 5, Dominika Owczarzak 2, Daria Marciniak 0, Magdalena Szajtauer 0;
Artego Bydgoszcz: Brianna Kiesel 19, Jennifer O'Neil 19, Laura Miskiniene 19, Kateryna Rymarenko 11, Karolina Poboży 4, Elżbieta Międzik 2, Karina Michałek 1.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - CCC Polkowice 71:66 (19:14, 11:20, 19:20, 22:12).

Punkty:

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Briana Day 19, Alexis Peterson 13, Jovana Popovic 12, Julia Adamowicz 11, Giedre Labuckiene 9, Ama Degbeon 4, Agnieszka Szott-Hejmej 3, Zuzanna Sklepowicz 0.
CCC Polkowice: Maria Conde 20, Danielle Robinson 17, Denesha Stallworth 14, Ana-Maria Filip 8, Artemis Spanou 7, Milijana Bojovic 0, Weronika Gajda 0, Monika Naczk 0.