Po włamaniu do domu wrocławskiej noblistki pytamy o bezpieczeństwo znanych i bogatych

Elżbieta Osowicz, mh | Utworzono: 2020-01-28 06:19 | Zmodyfikowano: 2020-01-28 06:23
A|A|A

fot. Radio Wrocław

Jak mówi prezes firmy Asco Security Przemysław Siemiński w ochranianych domach często są zamontowane kamery, które są obserwowane 24 godziny na dobę:

Często sami ułatwiamy zadanie złodziejom wrzucając zdjęcia z dalekich podróży na portale społecznościowe. W przypadku osób publicznych niejednokrotnie nie jest tajemnicą, kiedy przebywają poza domem.

Sprawcy włamania do domu noblistki nadal są poszukiwani. Policja nie ujawnia szczegółów kradzieży do której doszło w miniony weekend. Pisarka też w żaden sposób nie skomentowała tego wydarzenia.

Według sąsiadów pisarki w domu nie było alarmu ani monitoringu.

Okradziony w ubiegłym roku znany bokser Mateusz Masternak odzyskał skradziony samochód i dziś przyznaje, że nie trzyma kluczy od auta przy wejściu, ma też dokładniejszy system kamer.

W centrum monitoringu jednej z wrocławskich firm ochroniarskich pracownicy przez całą dobę oglądają obraz z pilnowanych obiektów:

Według policji czujny sąsiad jest lepszy niż jakikolwiek system kamer. Większość zgłoszeń o włamaniach pochodzi od lokatorów mieszkających w pobliżu.

Dariusz Rajski z komendy miejskiej przyznaje, że system kamer - także tych instalowanych samodzielnie - w wielu przypadkach pomaga w odnalezieniu złodziei.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~zyg
2020-01-29 05:08:49
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
Teraz będzie mogła dodać do swojej wyliczanki:"Robiliśmy straszne rzeczy(...)mordowaliśmy Żydów , okradaliśmy noblistów..."
~Hagiewu
2020-01-28 16:11:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Dlaczego mówimy o „złodzieju” a nie o „złodziejce”? Jestem pewien, że postępowcy i sama p. Olga woleliby złodziejkę....
~tutejszy
2020-01-28 15:00:57
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 7
lament że jakis "prywaciarz" złodziej ukradł tam gdzie było co ukraśc toż każda władza wie że łupić można i należy tylko niezamożnych i zwyczajnych
~Realista
2020-01-28 14:25:22
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bogactwo i bezpieczeństwo bogatych wiąże się nieodłącznie z bogactwem biednych. Nie da się żyć bogato i bezpiecznie obok biednych. Albo niech bogaci wyposażają się w broń i prywatne ochrony i otaczają murem.
~Pytamy
2020-01-28 12:53:19
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 5
o bezpieczeństwo nieznanych i ubogich
~...
2020-01-28 10:46:52
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 2
Takie kradzieże to często przykrywka dla podrzucenia pluskwy...
~...
2020-01-28 10:44:17
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 7
O bezpieczeństwo znanych to się można jeszcze martwić, bo bycie znanym nie oznacza z automatu bycia bogatym, ale zamartwianie się o bezpieczeństwo bogatych to już lekka przesada, bo przecież bogaty może sobie je kupić. Bezpieczeństwo powinno być przedmiotem troski w kontekście ogólnym tzn. dla bogatych, biednych itd. Ogólne bezpieczeństwo publiczne sprzyja ładowi społecznemu, ten sprzyja zaufaniu, a to z kolei sprzyja biznesowi, a ten z kolei wpływa na kondycję społeczną - takie perpetuum mobile. Ogólne bezpieczeństwo jest warunkiem sine quanone dobrego miejsca do życia. I jeśli będzie miało ono miejsce, to i bogatym i biednym będzie dobrze. Oczywiście na pewnym poziomie, nieżaddko niezauważalnym dla biednych, bo ci ostatni zawsze będą narzekać, że są biedni i zawsze wśród tych narzekających znajdą się tacy co będą chcieli zabrać bogatym. Ale tego nie da się uniknąć w dużej społeczności nigdzie na swiecie...w każdym razie tak samo ważne jest złapanie złodzieja który ukradł 1000 zł emerytury babci, co 100 tys. bogaczowi.
~Jack the Ripper
2020-01-28 07:42:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Pani Elżbieto, przykro że równa Pani w dół, do młodszych kolegów po gimnazjach. Nie chodzi nawet o to, że wg Pani materiału kamery są obserwowane 24 h na dobę. Chodzi o sam pomysł, wg którego znanym i bogatym należą się jakieś względy.... A poza tym - lepiej być bogatym i nieznanym....
~Aneta
2020-01-28 07:34:11
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 9
Pytamy o to jak państwo zabezpiecza bezpieczeństwo tych zwykłych ludzi pracujących od rana do wieczora? Jeśli ktoś jest znany i bogaty to chyba stać go na monitoring i zatrudnienie firmy ochroniarskiej. Przykro mi Pani Olgo ze tak się stało. Ale jak widać świat jest okrutny ludzie chciwi i pazerni( chodzi mi o ludzi którzy żyją z robienia krzywd innym) ale nadal uważam ze zdecydowany odsetek społeczeństwa jest bez pomocy i ochrony, ze strony służb porządkowych i państwa. i to jest smutne!
~Grzegorz
2020-01-28 07:32:48
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 6
Kurcze... bez Nobla nikt się utratą mienia obywatela nie przejmie? No poza policjantami, ale podejrzewam że z uwagi na częstotliwość tych incydentów, ich łapie znieczulica.