Koszykarki z Polkowic w najlepszej ósemce Pucharu Europy!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-01-29 19:45

Siódma drużyna ligi rosyjskiej po porażce różnicą 23 punktów w Polkowicach wyciągnęła wnioski i do starcia przed własną publicznością przystąpiła znacznie lepiej przygotowana pod względem taktycznym. Zespół MBA już na początku wypracował sobie kilka punktów przewagi, ale ekipa z Dolnego Śląska nie pozwoliła odskoczyć rywalkom na większy dystans.

Trudne chwile podopieczne Marosa Kovacika przeżywały jedynie w połowie drugiej kwarty. W 17 minucie po rzucie za 3 Mariji Kajtukowej drużyna MBA odskoczyła na 10 punktów - 32:22. Polkowiczanki szybko zdołały jednak odrobić straty. Tuż przed końcem gry w tej kwarcie celną "trójką" popisała się Maria Conde i Pomarańczowe schodziły na przerwę tylko z jednopunktowym deficytem - 40:41.

Trzecia część meczu była najlepszą w wykonaniu CCC. Zwłaszcza w ataku. Początkowo obie drużyny toczyły wyrównaną walkę, ale końcówka należała do mistrzyń Polski. Po trafieniach Artemis Spanou i Weroniki Gajdy oraz rzutach wolnych Any Marii Filip przewaga gości urosła do 7 punktów (72:65) i przy takim wyniku dla przyjezdnych rozpoczęła się ostatnia odsłona.

W niej po niespełna 4 minutach gry MBA zdołało odrobić straty i już do końca toczyła się gra "kosz za kosz". Na 13 sekund przed końcową syreną, przy wyniku 82:82, polkowiczanki mogły rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, ale indywidualna akcja Danielle Robinson nie przyniosła zdobyczy punktowej. Podobnie było z oddanym w przedostatniej sekundzie spotkania rzutem z dystansu Ekateriny Fedorenkovej. Mecz zakończył się remisem, który dał mistrzyniom Polski awans do najlepszej ósemki rozgrywek EuroCup Women.

MBA Moskwa - CCC Polkowice 82:82 (24:20, 17:20, 24:32, 17:10)

Pierwszy mecz: CCC - MBA Moskwa 83:60. Awans: CCC Polkowice.

CCC Polkowice: Maria Conde 21, Denesha Stallworth 16, Ana Maria Filip 14, Artemis Spanou 13, Weronika Gajda 13, Danielle Marie Robinson 5, Monika Naczk 0, Miljana Bojovic 0.

MBA: Warwara Psarewa 19, Anna Leszkowcewa 15, Marija Kajtukowa 12, Ludmiła Sapowa 10, Anastasia Logunova 10, Ekaterina Fedorenkova 7, Alexandra Stolyar 6, Elizaveta Komarova 3, Nina Glonti 0, Anastasia Plisova 0.