Derby Dolnego Śląska dla szczypiornistek z Lubina

Michał Hamburger | Utworzono: 2020-02-09 21:36 | Zmodyfikowano: 2020-02-09 21:37
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Spory wpływ na wynik końcowy spotkania miał bardzo słaby początek w wykonaniu zespołu gospodyń. Raziły nieskutecznością, nie mogły znaleźć drogi do bramki Zagłębia. Minęło ledwie dziesięć minut gry, a Zagłębie prowadziło 6:1. O czas poprosiła trenerka KPRu Edyta Majdzińska.

Po krótkiej przerwie na parkiecie niewiele się zmieniło bo dominowało Metraco Zagłębie. Rzutu karnego nie wykorzystała będąca w nieco słabszej dyspozycji Kinga Jakubowska, a później, po zespołowej akcji rzuciła Adrianna Górna. Wkrótce kolejne trafienie dorzuciła Kinga Grzyb i było 8:1. Miały być emocje a skończy się pogromem? Zastanawiali się kibice...

KPR musiał długo się rozkręcać, ale w końcu złapał właściwy rytm. Duża w tym zasługa jednej zawodniczki. Coraz lepiej grała Monika Koprowska, która przeszła w miejsce Kingi Jakubowskiej i zaczęła zdobywać bramki z daleka. W krótkim odstępie rzuciła trzy razy, ale lubinianki odpowiedziały tym samym. Szczególnie dobrze zaprezentowała się Emilia Galińska.

Na finiszu pierwszej połowy ekipa z Kobierzyc odrobiła część strat, ale od początku drugiej połowy to znów przyjezdne zdecydowanie dominowały prowadząc po 3/4 meczu nawet 22:14. I wiadomo już było, że KPR tego spotkania nie wygra.

W ostatnich minutach gospodynie zagrały nieco lepiej, ale wpływ na to miał też fakt, że rywalki były już mocno rozluźnione.

KPR Gminy Kobierzyce - Metraco Zagłębie Lubin 25:28 (8:12)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 6 (0/1), Kucharska 3, Despodovska, Ilnicka, Ivanović 4, Janas 1, Koprowska 6 (2/2), Kozioł, Michalak, Piotrowska 1, Tomczyk 2, Walczak, Wicik, Wiertelak 2.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz - Belmas, Buklarewicz 1, Galińska 5, Górna 5 (1/1), Grzyb 6 (1/1), Hartman, Matieli 2, Mączka 4, Noga, Milojević 2, Pielesz, Trawczyńska, Ważna, Zawistowska 3.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama