Szef MPK miał nazwać pracownicę "kretynką". Interweniował prezydent

Joanna Jaros, mk | Utworzono: 2020-02-14 11:50 | Zmodyfikowano: 2020-02-14 11:53
A|A|A

fot. archiwum RW

Tramwaj nauki jazdy wykoleił się tuż za mostem Zwierzynieckim. Prezes Balawejder po przyjeździe powiedział - "co za kretyn prowadził szkolenie w takim miejscu". Słyszeli to stojący obok gapiowie. Z żądaniem przeprosin instruktorki zwrócił się do zarządu spółki Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej. Ich zdaniem wykolejenie nie mało związku z umiejętnościami osoby szkolącej a ze złym stanem zwrotnicy. Związek chce również przywrócenia instruktorki na swoje stanowisko. Zamiast szkoleniowcem jest teraz zwykłą motorniczą.

- Prezydent Jacek Sutryk rozmawiał już w tej sprawie z Panem prezesem Balawejderem - wyjaśnia Przemysław Gałecki z Biura Prasowego Urzędu Miasta:

"Ja nie mam wiedzy czy doszło faktycznie do tej sytuacji natomiast oczywiście we Wrocławiu nie ma mowy, żeby była zgoda na  język nienawiści czy na język powszechnie uważany za wulgarny" 

Prezes Balawejder w wydanym oświadczeniu powiedział, że nie chciał urazić pracownicy, odnosił się ogólnie do sytuacji był pod wpływem emocji, ale jeżeli jego słowa zostały odebrane osobiście, to nie zostaje mu nic innego jak tylko przeprosić.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Człowiek Seler przemówił
2020-02-18 22:11:18
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 0
/nt
~niekretyn
2020-02-18 17:49:01
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Prezydent Jacek Sutryk rozmawiał już w tej sprawie z Panem prezesem Balawejderem. Ale skoro nie ma wiedzy czy doszło faktycznie do tej sytuacji ... to o czym rozmawiali. Czas panie prezydencie na to aby zająć w tej sprawie stanowisko jako prezydent Wrocławia. Bo chyba jest pan prezydentem Wrocławia panie Sutryk. Jak wybrał pan prezesa Balawejdera na to stanowisko to teraz jest czas aby pana prezesa odwołać lub publicznie powiedzieć że to prezes ma rację.
~kulawy
2020-02-17 16:08:11
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Autobus 125, długi, numer boczny 4625 godz. 15:45 na każdy przystanku stawał pół metra od peronu. Młodzi przeskakiwali. Niepełnosprawni schodzili na jezdnię.
~jaś fasola
2020-02-15 20:33:28
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 9
Może ktoś mi wyjaśni, bo nie mogę tego zrozumieć, kto mieszka we Wrocławiu? Dlaczego we Wrocławiu jak są wybory prezydenta miasta to wyborcy wybierają ludzi, którzy nie reprezentują interesu Polaków i Polski, wydają pieniądze na dziwne projekty, które nie służą mieszkańcom Wrocławia? Drodzy mieszkańcy Wrocławia obudźcie się w końcu, to miasto naprawdę może być lepiej zarządzane! Większość ulic we Wrocławiu nie była remontowana od II wojny światowej, przecież to skandal!
~Ubogi
2020-02-15 08:53:34
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 11
Widać i słychać, cham i kretyn w jednej osobie. A prywatnie jest nie do ruszenia. Należy do układu cieplaka JaCusia.
~Bezpardonowy atak..
2020-02-14 22:20:32
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Na Prezesa Balawajdera bo wkońcu zdenerwował się z jednego powodu,że jego pomysły na uzdrawianie MPK są ciągle blokowane przez Sutryka w czyim interesie działa miłośnik kota?
~////
2020-02-14 20:45:28
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 15
Czy Panią Teresę (najlepszą motorniczą w III RP) przywrócono na stanowisko wraz ze skromnym zadośćuczynieniem?
~wrocławianin
2020-02-14 18:08:29
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 19
Szef MPK miał nazwać pracownicę "kretynką". Interweniował prezydent. Brzmi obiecująco. Ale nic z tego nie wynika. Sutryk, Wrocław to nie fejsbuk czy tłiter, tu trzeba pracować! Co zrobiłeś w sprawie przywrócenia instruktorki na poprzednio zajmowane stanowisko? Czy chociaż zapoznaleś się z protokołem powypdkowym?
~motorniczy
2020-02-14 17:40:35
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 20
p. B. nie nadaje się na kierownicze stanowisko. Epitet jakim potraktował umiejętności instruktorki to połowa biedy MPK. Cała bieda to degradacja docenianej za umiejętności instruktorki. Instruktorkę należy nagrodzić za to, że ujawniła niesprawny tor. Co by było gdyby wykoleił się tam tramwaj z pasażerami. Epitet to efekt emocji. Degradacja to zimna kalkulacja aby znowu postraszyć motorniczych, aby za wszelką cenę unikali wykolejenia na torach, które tak na prawdę nie nadają się już do bezpiecznej jazdy z prędkością podróżną. Za stan torów odpowiada p. B. a nie instruktorka. Znowu widać z jakimi ludźmi chce współpracować prezydent miasta. Sam go wybrał.
~bolo
2020-02-14 17:07:55
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 14
To jaka dostanie odprawę jako prezes?
~Bolo
2020-02-14 16:30:30
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 16
Że go jeszcze na taczkach nie wywieźli?
~jaś fasola
2020-02-14 16:02:58
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 14
Jak Pan Balawejder nie potrafi panować nad emocjami, to nie nadaje się na stanowisko prezesa. Natychmiast powinien zostać zdymisjonowany!
~Kiss Of Life
2020-02-14 15:20:34
z adresu IP: (165.225.xxx.xxx)
Ocena: 14
Balawejder jest tak groteskowy, jego barokowy wygląd i średniowieczne podejscie pasuje do Wrocławia jak pięść do oka. Po co trzymac go na stanowisku prezesa?Jak antagonizuje wszystkich? Instruktorka jest ofiarą jego bezradności, a na wykolejenia MPK potrzebny jest prezes z prawdziwego zdarzenia,a nie jakiś po znajomościowy dzban
~////
2020-02-14 13:55:09
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 14
Jackowi S. gratuluję kota :))) Mam nadzieję, że zdrowy i dobrze odzywiony, skoro to kot od Balawejdera
~Jerry
2020-02-14 13:48:16
z adresu IP: (165.225.xxx.xxx)
Ocena: 9
Trzeba umiec przeprosic i uderzyc sie w piers, bez zadnego "ale...", czy "nie mialem tego na mysli, ale jezeli kogos urazilem...". Na pewno nie nalezy robic tak, jak poslanka Lickocka z PiS wczoraj w parlamencie, ktora pokazala srodkowy palec opozycji, a nastepnie probouje oklamywac caly kraj, ze srodkowym palcem sobie cos tam z twarzy odgarniala. Zenada niesamowita.
~Mieszkaniec Biskupina
2020-02-14 12:58:24
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 5
A w niedzielę pan prezes pójdzie grzecznie do kościoła św. Faustyny na Mszę? Polak-katolik...
~Grzegorz
2020-02-14 12:24:36
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 19
W nerwach różne rzeczy się mówi. Trzeba przeprosić i próbować lepiej nad sobą panować. Ale cała reszta to jakaś żenada. 1. Kursanci powinni poznawać trudne odcinki pod okiem doświadczonych motorniczych. 2. Motorniczy nie powinni ponosić konsekwencji zaniedbać UM. 3. Degradacja instruktorki jeżeli faktycznie tramwaj jechał poprawnie świadczy fatalnie o Prezesie.
~Wrocek
2020-02-14 12:03:16
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 20
A ja myślałem, że lekcja wykolejania tramwaju została już oficjalnie dodana do programu szkoleń dla nowych motorniczych we Wrocławiu. W końcu wykolejenia tramwajów to nasza Wrocławska świecka tradycja. Ciekawe kiedy MPK wprowadzi dzień pieszego pasażera.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.