Wygrana Chrobrego po bardzo emocjonującym meczu

WK, mat.prasowe | Utworzono: 2020-02-14 22:07
A|A|A

fot. chrobryhandball.pl

Gospodarze przystępowali do tego meczu mając w pamięci srogą porażkę w Szczecinie. Raz, że Chrobry chciał się zrewanżować, dwa, myśląc o ósemce nie mógł pozwolić sobie na błąd. Będący w nieco bardziej komfortowej sytuacji Portowcy od pierwszych minut pokazali, że odpuszczać nie zamierzają.

To jednak głogowianie rządzili na parkiecie w pierwszych minutach meczu. Stachera po raz kolejny pokazał klasę i przez niemal 6 minut nie pozwolił sobie rzucić bramki. Później również nie spuszczał z tonu, ale przyznać też trzeba, że dobrze pracowała obrona gospodarzy. Pierwsze dwa trafienia dla gości były dziełem Biernackiego. Przez 17 minut goście rzucili 3 razy, Chrobry 8, choć mógł mieć na koncie kilka bramek więcej, gdyby nie zawodziła skuteczność. Trzeba też oddać, że w bramce Pogoni dobrze spisywał się Terekhov. Oba zespoły wymieniały ciosy, ale ostatecznie końcówkę pierwszej części spotkania lepiej zagrali gospodarze.

O drugiej części spotkania można by napisać całkiem długie opowiadanie z dreszczykiem w tle. Właściwie na jedną bramkę głogowian szczecinianie odpowiadali dwiema i w 51. minucie meczu wyszli na pierwsze prowadzenie. Pogoń złapała tempo, trafił Horiha i w szeregach gospodarzy zrobiło się nerwowo. Mnożyły się błędy i w 56. minucie było już 21:24. Chrobry się jednak nie poddał. Pokazali się ci, na których drużyna może liczyć w trudnych sytuacjach – dwa razy trafił Zdobylak, po indywidualnej akcji Babicz, a po faulu na Orpiku karnego – już w 60. minucie egzekwował Przysiek. Zrobił to koncertowo i mecz musiał rozstrzygnąć się w karnych. Szczecinian dwa razy zatrzymał Stachera, jedną obronę dołożył Zapora i Chrobry wreszcie wygrał mecz w karnych 3:1.

 

Superliga:

Chrobry Głogów - Pogoń Szczecin 25:25 (12:9), karne: 3-1

Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Adam Babicz 6, Damian Krzysztofik 4, Dawid Przysiek, Jakub Orpik, Miłosz Bekisz po 3; dla Pogoni - Dawid Krysiak i Wojciech Jedziniak po 5, Patryk Biernacki i Piotr Rybski po 4.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama