Porażka Ślęzy Wrocław we własnej hali

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-02-16 21:43
A|A|A

fot. slezawroclaw.pl

To spotkanie było prawdziwym rollercoasterem. Każda kwarta wyglądała podobnie, oba zespoły grały falami. Mecz lepiej rozpoczęły gorzowianki, które prowadziły nawet 14:4. Potem wrocławianki zaczęły realizować zadania taktyczne i Enea raptownie zaczęła tracić punkty. Ostatecznie trójka na koniec pierwszej odsłony sprawiła, że Ślęza prowadziła jednym punktem.

W drugiej kwarcie to wrocławianki zaczęły grać pewniej. Dobrze funkcjonował atak zespołu i choć Enea długo nie odstępowała kroku, to jednak wrocławianki serią punktów uciekły rywalkom na 10 oczek. Tym razem to gorzowianki nie odpuściły i rzutem na taśmę doprowadziły do remisu po 34.

Trzecia kwarta była tą najbardziej wyrównaną, choć zaczęła się od siedmiopunktowej serii gorzowianek. Podopieczne Arkadiusza Rusina zebrały siły i natychmiast odpowiedziały sześcioma punktami. Potem do końca już kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 53:53.

W ostatniej odsłonie znów lepiej zagrały gorzowianki. Znów rozpoczęły od siedmiu punktów, tym razem jednak nie dały się od razu dogonić. Ślęza długo goniła wynik, a gdy wreszcie udało się wrocławiankom zbliżyć do rywalek, to te zakończyły mecz serią dziewięciu punktów. Tym samym Ślęza przegrała we własnej hali 65:75.

Basket Liga Kobiet:

Ślęza Wrocław - AZS Enea Gorzów Wlkp. 65:75 (17:16, 17:18, 19:19, 12:22).

Punkty:

Ślęza Wrocław:
Talia Caldwell 15, Abigail Glomazic 12, Agata Dobrowolska 10, Dajana Butulija 10, Cierra Burdick 9, Dominika Owczarzak 7, Magdalena Szajtauer 2, Daria Marciniak 0;

AZS Enea Gorzów Wlkp.
: Laura Juskaite 32, Annamaria Prezelj 19, Zhosselina Maiga 9, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Cheridene Green 6, Jasmine Thomas 3, Katarzyna Dźwigalska 0.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama