Biegły wskazuje prawdopodobne okoliczności śmierci 12-latki na basenie w Łomnicy

Elżbieta Osowicz, Gabriela Stefanowicz, km, gn | Utworzono: 2020-02-17 08:51 | Zmodyfikowano: 2020-02-17 08:52
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: archiwum radiowroclaw.pl

Zmarła 12-latka, która uległa w miniona środę wypadkowi na basenie w Łomnicy koło Jeleniej Góry. Dziecko w stanie ciężkim zostało przewiezione do szpitala we Wrocławiu. Przebywało na oddziale intensywnej opieki, klinik przy ulicy Skłodowskiej-Curie.

O sprawie pisaliśmy tutaj: Jelenia Góra: Dramat na feriach. 12-latka walczy o życie

Śledztwo w tej sprawie zostało już wszczęte, poinformował o tym Tomasz Czułowski, rzecznik prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze. 

12-latka pochodzi z okolic Otwocka, w góry przyjechała z mamą.

Wyjątkowo nieszczęśliwy zbieg okoliczności prawdopodobnie sprawił, że 12 letnia dziewczynka została uwięziona pod wodą hotelowego basenu w Łomnicy koło Jeleniej Góry - mówi Radiu Wrocław Dariusz Lis, biegły z zakresu budowy basenu.

Przypomnijmy do tragedii doszło w środę wieczorem. Dziecko bawiące się pod wodą w pewnym momencie nie mogło wydostać się na powierzchnię. W stanie krytycznym, dziewczynka trafiła do wrocławskiego szpitala, zmarła w sobotę. Jak tłumaczy biegły, który był na miejscu wypadku, wszystko wskazuje na to, że włosy 12 latki, nurkującej blisko wlotu wody, dostały się do rurociągu:

Dyrektor hotelu nie chciał z nami dziś rozmawiać. W czwartek wydano oświadczenie, w którym hotel zapewniał, że kompleks basenowy przeszedł w grudniu wszystkie testy bezpieczeństwa. Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, być może jednak jeszcze dziś śledczy zdecydują o zmienia kwalifikacji prawnej na nieumyślne spowodowanie śmierci.

POSŁUCHAJ CAŁEJ OPINII EKSPERTA: 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~teda
2020-02-29 11:01:19
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 0
Do rodziców - każdy rodzic pilnuje swoje dziecko w wodzie
~Gość
2020-02-18 21:41:54
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Myślę że jak by ktoś wiedział o takim zagrożeniu to by wogule do tego basenu nie wchodził, jestem ciekaw czy kto kolwiek z gości czytał jakiś regulamin,żyjemy w czasach przekonani że jak płacimy nie małe pieniądze za pobyt to będzie on bezpieczny , ze jeżeli hotel nie robi zakazu kąpieli bez czepka to jest to bezpieczne, nikt umyślnie nie naraża swojego dziecka. To nie było dzikie kąpielisko tylko ekskluzywny hotel.
~hey
2020-02-18 11:37:01
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 2
A gdzie mama była ? Rodzice dzieci nie pilnują, siedzą w jakuzzi , w saunie ,a dzieciaki biegają małe, po basenie. Smutne.
~tata
2020-02-18 10:46:57
z adresu IP: (145.237.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wyjątkowo nieszczęśliwy zbieg okoliczności to jest wtedy, gdy piorun uderzy podczas burzy, albo huragan przewróci drzewo na człowieka. Takie zdarzenie to wina konkretnych osób z obsługi basenu. Ile trzeba być pod wodą by znaleźć się w stanie krytycznym, 3 minuty, 4-ry. Co robił ratownik w tym czasie, czy wypoczywał w kantorku, jak piszą inni internauci. Miejmy nadzieję, że prokuratura podejdzie poważnie do tej tragedii. Jestem wstrząśnięty tą sprawą, chociaż przeżyłem podobną. Za dużo osób tonie na basenach. Stają się bardziej niebezpieczne od glinianek.
~Niki
2020-02-18 09:46:35
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -2
Miałam podobną sytuację w jakkuzi w innym mieście. Pompa wciągnęła moje włosy. Gdy krzyczalam z bólu, ratownik uciszal mnie żeby ludzie nie zwrócili uwagi
~POLICJANT
2020-02-18 04:06:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kadolencje i wyrazy współczucia ???????? szkoda że takie żeczy mają miejsce od kilku miesięcy się coś w tej Jeleniej Górze dzieje!!
~Alister
2020-02-17 16:57:45
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 2
Spoczywaj w spokoju...
~Smutek
2020-02-17 14:55:57
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tragedia współczucie rodzinie szok oby mała zaznała ukojenia duszy i lepszego życia po życiu jeśli takie jest przykre bardzo!
~gosc hotelowy
2020-02-17 13:44:03
z adresu IP: (212.191.xxx.xxx)
Ocena: -4
co z tego ze nie miala czepka? nie byl wymagany! to nie oznacza ze moze byc niebezpiecznie, tam sa glownie rodziny z dziecmi! 1 ratownik ktory co chwile znikal w swoim pokoju! wiem bo tez tam bylem!
~gosc hotelowy
2020-02-17 12:57:00
z adresu IP: (212.191.xxx.xxx)
Ocena: -1
pytanie czy dobrze byl zabezpieczony basen? pomijam fakt 1ego ratownika i braku sprzetu do defibrylacji
~Marek
2020-02-17 12:45:21
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wyrazy współczucia dla najbliższych. A my powstrzymajmy się od niepotrzebnych ocen. Dajmy szanse wyjaśnić to odpowiednim służbom
~gość
2020-02-17 12:00:00
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wyrazy Współczucia mam nadzieje źe ktoś pójdzie siedzieć za śmierć tego dziecka zamknąć ten burdel
~Gtr
2020-02-17 11:46:06
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wyrazy wspolczucia
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.