Mieszkańcy Złotego Stoku mogą już bezpiecznie korzystać z wody

Maciej Sas, mk | Utworzono: 2020-02-21 11:35 | Zmodyfikowano: 2020-02-21 15:11
A|A|A

fot.archiwum radiowroclaw.pl

15:00

Mieszkańcy Złotego Stoku i pobliskiej Błotnicy mogą już bezpiecznie korzystać z wody. Jak nam powiedział Andrzej Mazur, zastępca powiatowego inspektora sanitarnego w Ząbkowicach Śląskich, dwa badania potwierdziły jej zdatność do użycia. Przypomnijmy, że przez ostatnie dni woda w tamtejszych wodociągach była skażona bakterią beztlenową Clostridium perfingens.

11:35

Mieszkańcy Złotego Stoku i pobliskiej wsi Błotnica cały czas nie mogą korzystać z wody płynącej z ich kranów. To efekt skażenia bakterią beztlenową Clostridium perfingens.

Na razie mieszkańcy Złotego Stoku i Błotnicy cały czas nie mogą używać wody dostarczanej do ich kranów – ani do celów spożywczych, ani do kąpieli czy mycia naczyń. Wszystko za sprawą bardzo zjadliwej bakterii beztlenowej, powszechnej w środowisku. Jak mi powiedział Andrzej Mazur, zastępcą powiatowego inspektora sanitarnego w Ząbkowicach Śląskich, sytuacja może się zmienić dziś po południu.

O godzinie 14. znane będą wyniki najświeższych badań wody ze Złotego Stoku. Wtedy zapadnie decyzja, czy woda kranowa nadaje się już do użytku. Do tego czasu będzie dowożona wszystkim potrzebującym beczkowozami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama