DRJ: To była PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

Marek Obszarny, el | Utworzono: 2020-02-29 15:57 | Zmodyfikowano: 2020-02-29 16:06
A|A|A

fot. J. Chybalska

Specjalne, MOBILNE STUDIO RADIA WROCŁAW pojawiło się na XII Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego. W ostatnią sobotę lutego na Stadionie Wrocław uczestniczyliśmy w wydarzeniach przygotowanych przez organizatorów i 233 wystawców. A działo się bardzo wiele.

W tym roku partnerem imprezy został Zanzibar – jedno z najbardziej rajskich miejsc na mapie świata. Na stoisku mieliśmy szansę zapoznać się ze zwyczajami, kuchnią i oferta turystyczną tej niezwykłej wyspy. W KONKURSIE RADIA WROCŁAW wakacje na Zanzibarze wygrał Tomasz Bąkowski – autor zdjęcia z wietnamską łodzią na plaży. Fantastyczna wyspa, palmy, pływanie z żółwiami – było o co powalczyć.

XII Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego to impreza pełna nietuzinkowych atrakcji. Muzeum Pana Tadeusza zaprosiło na warsztaty ze stemplami i rozdawało w konkursach rodzinne wejściówki na swoje wystawy. Aquapark Wrocław pokazał, jak wygląda profesjonalne ratownictwo, a Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice udostępnił symulator do jazdy konnej. Nie zabrakło też Wrocławskiego ZOO, parku trampolin GOjump Wrocław, oraz warsztatów z Lego Smart City.

Na Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego pojawili się też globtroterzy i goście specjalni. Podróżnicy przenieśli wielu zainteresowanych w najdalsze zakątki świata takie, jak Himalaje, Kolumbia, Papua Nowa Gwinea, a także opowiadali o najciekawszych, a wcale nie tak znanych, miejsca w Europie. Ekipa Świadomego Podróżowania poruszyła ważny dla wszystkich podróżujących temat dotyczący etycznego poznawania świata. Nie zabrakło również rozkoszy dla podniebienia, bowiem przedsięwzięciu towarzyszył FESTIWAL KULINARNY. Jednym z gości specjalnych tegorocznej odsłony Festiwalu był Teo Vafidis - mistrz kulinarny i podróżnik greckiego pochodzenia. My o wszystkim opowiadaliśmy podczas sobotnich spotkań na antenie Radia Wrocław.

 

REKLAMA
Reklama