Emocjonujące starcie i zwycięstwo siatkarzy Cuprum

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-03-02 08:19 | Zmodyfikowano: 2020-03-02 08:28
A|A|A

fot. ks.cuprum.pl

Już pierwszy set pokazał, że starcie Cuprum z Visłą będzie bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Oba zespoły grały równo i w obronie i w ataku. Przy wyniku 24:22 dla Visły lubinianie zdołali obronić dwie piłki setowe. Potem obronili dwie kolejne i sami wyszli na prowadzenie. Bydgoszczanie jednak również nie pozwolili zakończyć rywalom seta i ostatecznie to oni wygrali 29:27.

Druga partia wyglądała bardzo podobnie, jednak tym razem to lubinianie prowadzili grę, co rusz odskakując rywalom na dwa punkty. Visła do remisu doprowadziła w końcówce, jednak nie poszła za ciosem. Zrobili to za to podopieczni Marcelo Fronckowiaka i po dwóch udanych zagrywkach zwyciężyli 25:23.

Podrażnieni porażką w drugim secie bydgoszczanie kolejną partię rozpoczęli od serii trzech punktów. Cuprum starało się gonić rywali, jednak Ci skutecznie grali na siatce i skutecznie bronili ataki lubinian. Ostatecznie Visła zwyciężyła ten set 25:20.

Goście odpowiedzieli pięknym za nadobne w czwartym secie. Choć początek partii był jeszcze wyrównany, to grające falami Cuprum odskoczyło od rywali na 3 punkty i pod koniec seta jedynie powiększało przewagę. Wygrana lubinian 25:20 oznaczała, że o wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie tie-break.

W nim od początku kontrolę mieli przyjezdni. Najpierw uciekli rywalom na dwa oczka, potem powiększyli przewagę do trzech punktów. W tym momencie Visła rzuciła się do ataku, jednak Cuprum spokojnie odpierało ataki przyjezdnych i ostatecznie triumfowało w piątym secie 15:12, a w całym spotkaniu 3:2.

 

Plus Liga:

BKS Visła Bydgoszcz - Cuprum Lubin 2:3 (29:27, 23:25, 25:20, 20:25, 12:15).

BKS Visła Bydgoszcz: Jakub Peszko, Dawid Woch, Michał Filip, Gonzalo Quiroga, Janusz Gałązka, Michał Masny - Kamil Szymura (libero) - Paweł Gryc, Radosław Gil, Tomasz Bonisławski (libero).

Cuprum Lubin: Mateusz Sacharewicz, Maciej Gorzkiewicz, Bartłomiej Lipiński, Maksim Morozau, Damian Domagała, Kamil Maruszczyk - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Jakub Ziobrowski, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Makoś (libero), Przemysław Smoliński, Robinson Dvoranen, Filip Biegun.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama