Modernizacja Sali Fonograficznej - część stałej ekspozycji Telekomunikacyjnej

RW, jk | Utworzono: 2020-03-02 14:02
A|A|A

.

Na wystawie zaprezentowane zostaną poza radioodbiornikami również gramofony oraz odbiorniki telewizyjne m.in. prototyp odbiornika telewizyjnego polskiej produkcji z 1947r.

Aranżacja wystawy i jej koncepcja merytoryczna oparły się na bogatych zbiorach własnych i chronologicznym przedstawieniu najważniejszych osiągnięć techniki w tej dziedzinie – zgodnie z koncepcją upowszechniania i popularyzowania tematyki Muzeum. W ramach wykonano kompleksowy projekt aranżacji ekspozycji. Ekspozycja zawiera trzy strefy, przedstawiające rozwój telewizji, radia, a także historię gramofonów. Strefa gramofonowa jest wyposażona w stanowisko odsłuchowe do płyt winylowych.

W związku z modernizacją prowadzimy również zbiórkę płyt winylowych. Przynosząc do Muzeum już przesłuchane płyty, możemy dać im drugie życie, a przy okazji wspomóc Modernizację Sali Fonograficznej. Zebrane płyty dołączą do naszej kolekcji, która dzięki Państwu może być bogatsza o prawdziwe perełki!

Kurator wystawy : Izabela Kupietz

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama