PPA gra, Modrzejewska w maseczce, lektury z Układem, Cenci czeka, Kwarantanna Ad Spectatores (ROZMOWY z RWK)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-03-18 18:00 | Zmodyfikowano: 2020-03-18 17:56
A|A|A

fot. FB Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

Cezary Studniak - Przegląd Piosenki Aktorskiej, który planuje telewizję festiwalową, a część wydarzeń 41. PPA jednak się odbędzie (choć nie wiemy kiedy).

Jacek Głomb - dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Działalność teatru zawieszona, ale w sieci można zobaczyć na przykład 'Zabijanie Gomułki' w jego reżyserii.

Sebastian Majewski - dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. I reżyser spektaklu, który miał mieć swoją premierę za dwa tygodnie. Ale 'Cenci' na podstawie tekstów Juliusza Słowackiego i Percy’ego B. Shelleya musi poczekać.

Przemek Furdak - Teatr Układ Formalny. Właśnie otworzyli siedzibę, Centrum na Przedmieściu, ale grać nie można. Z publicznością fizyczną, bo w Internecie, za pomocą streamingu chcą. Jaki mają pomysł zwłaszcza dla młodzieży przebywającej w domach w okresie przymusowej szkolnej przerwy?

Robert Gulaczyk - aktor (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy). Artystom, dla których wyjście na scenę to z jednej strony praca powiązana z pasją, z drugiej praca powiązana z zarobkami, łatwo nie jest. Jak jest?

Maciej Masztalski - dyrektor Teatru Ad Spectatores. Najbliższy spektakl w repertuarze zaplanowany jest na 28 marca. I oby jego prezentacja była możliwa. Dla teatru utrzymującego się z grania to czas niełatwy, czy krytyczny?

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach na smartfony, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama