Trudna sytuacja w szpitalu przy Grabiszyńskiej [AKTUALIZACJA]

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2020-03-27 09:10 | Zmodyfikowano: 2020-03-27 09:15
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. archiwum radiowroclaw.pl

20:52

Badania potwierdziły kolejne 4 zakażenia koronawirusem w Szpitalu Plucnym na Grabiszynskiej we Wroclawiu. Zakażony jest 1 lekarz chirurg oraz 3 pacjentów oddziału torakochirurgii (2 pacjentow będzie ewakuowanych do izolatorium zakaźnego w Obornikach Śląskich, 1 pacjent ze wzgledu na stan zdrowia pozostanie objety opieką na miejscu). Łaczna liczba zakażonych osób z personelu medycznego oraz pacjentów szpitala to 33 osoby. Kilkadziesiat osób z personelu na kwarantannie. Na Grabiszyńskiej pod opieka jest obecnie ok. 90 pacjentów. Szpital funkcjonuje poza wyłączonym oddziałem pulmonologicznym oraz OIOMem.

9:10

Trudna sytuacja w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Badania w kierunku wykrycia koronawirusa potwierdziły 3 kolejne przypadki zachorowania. W placówce przy Grabiszyńskiej chorych jest 25 osób - w większości personel medyczny, choć wśród zarażonych są także pacjenci.

Jak mówi rzecznik marszałka Michał Nowakowski, oznacza to kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu placówki:

Szpital czeka jeszcze na kolejne wyniki badań, wymazy zostały pobrane od około 200 osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Przypomnijmy, że we wtorek trzeba było zamknąć oddział pulmonologiczny, a kilkunastu chorych przetransportować do izolatorium w Obornikach Śląskich. Jedne z pacjentów, 66. letni mężczyzna zakażony koronawirusem zmarł, ale zdaniem lekarzy przyczyną była zaawansowana choroba nowotworowa.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama