RWK: dolnośląscy muzycy o nowej rzeczywistości (Kurowicki, Lubrano, Lenda)

Ewa Zając, GN | Utworzono: 2020-04-01 13:50 | Zmodyfikowano: 2020-04-01 13:54
A|A|A

fot. Paulina Lenda

Maciek Kurowicki (Hurt, Evorevo) wyznał nam, że pierwsze dni pandemii były dla niego wyjątkowo trudne. "To było jak śmierć, wstrząs, jak zawał". Po oswojeniu się z sytuacją stara się z optymizmem patrzeć na nowe realia: "Jestem pełen nadziei, że to nieszczęście, które wydarza się nam na świecie, uda się przekuć w coś co rozwinie świat, nas jako ludzi". Muzyk podkreśla jednak, że nowe okoliczności są wyjątkowo trudne dla artystów "Przykro mi, że branża, przestrzeń, w której funkcjonuję po prostu nie istnieje. Nie ma koncertów, odwoływane są festiwale, muzycy pozbawieni są środków do życia":

O poważnych problemach dolnośląskich artystów opowiadała też wrocławska wokalistka Natalia Lubrano. "Moja sytuacja zmieniła się diametralnie, ale tak naprawdę zmieniła się jak u wszystkich osób, które są na końcu sektora płatniczego, czyli są wynagradzane poprzez umowy-zlecenia czy umowy o dzieło". Natalia podkreśla, że dla wielu artystów jedynym ratunkiem są wypłaty z zaiksów, a te uzależnione są od emisji utworów:

O tym jak radzą sobie w obecnych czasach opowiedział też duet Lenda/Kozub czyli Paulina Lenda i Piotr Kozub, którzy szybko odnaleźli się w sferze online, gdzie przenieśli swoją twórczość:

Więcej: RWK "Muzyczne Miasto" poniedziałek 19.00

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama