Koszykarze Śląska pokonali Prokom

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2008-02-07 08:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Do wygranej poprowadził Śląsk były koszykarz Prokomu Amerykanin Rashid Atkins. Kapitalnie spisujący sie tego dnia rozgrywający gospodarzy zdobył 15 punktów i miał 12 asyst. Drugim czołowym zawodnikiem zwycięskiego zespołu był inny Amerykanin Torell Martin, który uzyskał 25 punktów, trafiając aż 7 razy za 3. Początek spotkania nie zapowiadał spektakularnej wygranej wrocławian nad najlepszą polską drużyną czterech ostatnich sezonów.

Sopocianie szybko objęli prowadzenie 9:0, powiększając je potem do wyniku 20:10. W drugiej kwarcie swoja koszykówkę zaczęli wreszcie grać zawodnicy Śląska i to znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Pierwsze 5 minut tej części meczu gospodarze wygrali 20:5 i wyszli na prowadzenie. Zespół ASCO Śląska krył agresywnie rywali, a po ich błędach wyprowadzał mnóstwo skutecznych kontrataków.

W trzeciej kwarcie po kolejnej trójce rozgrywającego kapitalne zawody Martina wrocławianie prowadzili już nawet 12 punktami, ale mistrzowie Polski nie dali za wygraną. Skuteczne akcje najlepszych w szeregach gości Donatasa Slaniny oraz Milana Gurovicia pozwoliły sopocianom w koncówce meczu odzyskać prowadzenie.

Na szczęście rywale mieli tego dnia olbrzymie problemy z prowadzeniem gry (słaby występ, a w ostatniej kwarcie kontuzja rozgrywającego Igora Milicicia), a w Śląsku niczym natchniony spisywał się Rashid Atkins. To właśnie jego akcje i podania oraz punkty kolejnego z bohaterów tego meczu Olivera Stevicia przesądziły o wygranej wrocławian. Teraz przed wrocławianami kolejne wyzwanie i kolejny poważny rywal. Już w sobotę w derby regionu zespół ASCO Śląska zmierzy się w Zgorzelcu z PGE Turowem.

ASCO Śląsk Wrocław - Prokom Trefl Sopot 92:85

(17:24, 29:20, 25:23, 21:18)

Punkty:

ASCO Śląsk Wrocław: Torrel Martin 25, Oliver Stević 21, Rashid Atkins 15, Jared Homan 12, Radosław Hyży 6, Dominik Tomczyk 4, Andrius Giedraitis 3, Aivaras Kiausas 2, Dawan Robinson 2, Kamil Chanas 1, Bartosz Diduszko 1.

Prokom Trefl Sopot: Donatas Slanina 23, Milan Gurović 20, Jovo Stanojević 14, Igor Milicić 9, Pape Sow 7, Filip Dylewicz 6, Tomas Masiulis 4, Krzysztof Roszyk 2, Simonas Serafinas 0, Przemysław Zamojski 0.