Jelenia Góra: Pogotowie Ratunkowe bez koronawirusa

Piotr Osowicz, Piotr Słowiński, BT | Utworzono: 2020-04-19 12:22 | Zmodyfikowano: 2020-04-19 15:25
Jelenia Góra: Pogotowie Ratunkowe bez koronawirusa - fot. Patrycja Dzwonkowska

Także dyrektor pogotowia Nikolaj Lambrinow nie jest zarażony. Może więc rozpocząć pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Będzie nim kierował do 11 maja w celu prowadzenia szpitala i zwalczania pandemii Covid-19.

W tym czasie obowiązki dyrektora jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego pełnić będzie Pani Barbara Kołtok, Z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych.

Po tym, jak u jednej z pracownic stwierdzono dodatni wynik badania na obecność koronawirusa, kilkudziesięciu pracowników poszło na kwarantannę, jednak nadal jeździli do chorych. Dziś już są wyniki badań połowy z nich, jednak około 40 osób nadal nie ma wyników testów. Laboratoria nie są w stanie wykonać ich szybciej. Dyrektor pogotowia Nikolaj Lambrinow mówi, że użycie szybkich, 15 minutowych testów, które trafiły do Polski z Korei tez nie rozwiązywałoby sytuacji:

W tej sytuacji trzeba czekać na wyniki badań, choć pacjentka zero, która miała być zakażona okazała się zdrowa. Prawdopodobnie doszło do pomyłki. Dyrektor Lambrinow podkreśla, że pozytywną stroną całego zamieszania jest fakt, że pracownicy pogotowia będą mieli pewność, że nie są zarażeni.