Koszykarze ASCO Śląska - lepiej w ULEB niż w lidze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2007-11-28 15:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wrocławianie podtrzymali zwycięską passę w Hali Orbita. Rywale z Francji po dwóch wygranych na wyjeździe po raz pierwszy wracali do kraju pokonani.

Początek meczu zapowiadał łatwy sukces Śląska. Gospodarze znów imponowali skutecznością i rozpoczęli od prowadzenia 12:0. Koncertowo grali Rashid Atkins i Dominik Tomczyk, którzy praktycznie nie mylili się w ataku. Goście w niczym nie przypominali aktualnego wicelidera silnej ligi francuskiej. A rozpędzony Śląsk po kolejnych rzutach Atkinsa, Tomczyka i Homana powiększał przewagę i po czterech minutach prowadził już 22:7. Pierwsza kwartę wrocławianie wygrali pewnie i efektownie 33:17 i nic nie zapowiadało mających nastąpić kłopotów.

Gracze Asvelu od drugiej kwarty zaczęli robić coraz większy użytek ze swojej przewagi fizycznej. To, oraz obrona strefowa ustawiona przez rywali, stwarzało coraz więcej problemów wrocławianom, którzy w ataku nie trafiali już tak często z dystansu, a w obronie nie potrafili zatrzymać silnego Amerykanina Troutmana i Nigeryjczyka Nsomwu. Przewaga Śląska zaczęła topnieć z kazdą minutą. Po trzech kwartach wynosiła już tylko 5 punktów. Na początku ostatniej części meczu, po trafieniu za 3 punkty Wilsona, Śląsk prowadził już tylko 60:58. Wtedy obudził się Amerykanin Torell Martin. Skrzydłowy Śląska, który do przerwy był niewidoczny w ataku, w decydujących momentach spotkania trafił dwukrotnie za trzy i wyprowadził swój zespół na 10-punktowe prowadzenie. Znacznie lepsza gra w obronie i kolejne punkty Martina sprawiły, że wrocławianie nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa.

Mecz zakończył efektowny wsad Denga Gaia, po asyście najlepszego tego dnia zawodnika Śląska - Rashida Atkinsa. Amerykański rozgrywający zdobył 25 punktów (5/6 za 2, 3/6 za 3, 6/8 za 1) oraz zanotował 6 zbiórek, 6 asyst i 4 przechwyty.

ASCO Śląsk Wrocław - ASVEL Villeurbanne 78:65
(33:17, 9:14, 16:22, 20:12).