Nowy Dekameron w Legnicy, Skibińska, Passini, Garbaczewski w 3D (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-05-07 12:25 | Zmodyfikowano: 2020-05-07 12:26
A|A|A

W sobotę premiera 'Nowego Dekameronu', spektaklu, który artyści Teatru Modrzejewskiej w Legnicy przygotowali w całości zdalnie.Premiera również online. A z nami: Jacek Głomb (opieka reżyserska), Łukasz Matuszyk (opracowanie muzyczne).

Ewa Skibińska, gwiazda Teatru Polskiego we Wrocławiu, dziś Teatru Polskiego w Podziemiu i - teraz macierzystego - Teatru Powszechnego w Warszawie. Tęsknimy, więc rozmawiam.

Paweł Passini, reżyser, który (nie tak) dawno, dawno temu w Srebrnej Górze stworzył NeTTheater. Nazwa wskazywałaby na sieć, ale czy internetową, czy raczej sieć powiązań? Zdaje się, że i to, i to. Bo NetTheater był pierwszym (chyba na świecie) teatrem wystawiającym w Internecie. Dziś Paweł Passini realizuje spektakle tradycyjnie, trwają próby do przedstawienia dyplomowego studentów AST w Bytomiu.

Krzysztof Garbaczewski. Reżyser, w którego twórczości tzw. nowe technologie wykorzystywane są często. W piątek premiera 'Boskiej komedii. Wersja 2.2' zrealizowanej przez Dream Adoption Society i Teatr Powszechny. A na jego profilu na Vimeo nie od czasu epidemii można zobaczyć zapisy spektakli, choćby wałbrzyskich 'Opętanych" wg Gombrowicza.

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama