Thriller z Nowej Rudy, Ewangelia z polskich gór i nowości Książkowych Klimatów [PODCAST]

Jacek Antczak | Utworzono: 2020-05-09 10:16 | Zmodyfikowano: 2020-05-09 10:27

Maciej Zarański to pochodzący z Nowej Rudy wrocławianin, a po za tym kucharz, maszynista typograficzny, politolog i innowator. w 2017 roku poświęcił się ratowaniu jednej z najstarszych, prywatnych drukarni typograficznych w Polsce, znajdującej się na wrocławskim Nadodrzu. Miejsce to stanowi oś rozwoju dla ludzi związanych z szeroko pojętym procesem wydawniczym. W tym samym roku napisał powieść pt. "Powrót Sowy”, a za kilka dni, ukaże się jej kontynuacja zatytułowana „Odwilż”. Akcja obu thrillerów rozgrywa się głównie w dolnośląskiej Nowej Rudzie. Głównym wątkiem jest powrót Adama Sowińskiego do rodzinnego miasta, który chce rozwiązać zagadkę swojego dwutygodniowego zniknięcia w czasie wycieczki w góry. Zamiast odpowiedzi, znajduje jeszcze więcej zagadek, sięgających do czasów drugiej wojny światowej. Książka selfpublishera w całości wykonana jest ręcznie przez autora.

Naszym kolejnym telefonicznym gościem był Wojciech Staszewski. Znany reporter debiutuje (właściwie drugi raz) w prozie non-fiction. Przed miesiącem ukazała się bowiem jego "Ewangelia wg św. Józka" (wydawnictwo Wielka Litera). Akcja dzieje się u schyłku XX i na początku XXI wieku. Czas przełomu – nadzieje związane z wkroczeniem Polski do Unii Europejskiej, pierwsze budy z zapiekankami i kebabami, oszołomienie galeriami handlowymi, moda na jogę i hummus. I właśnie wtedy do konserwatywnej góralskiej społeczności przybywa śniada ciężarna nieznajoma z dalekiego Wschodu. Co stanie się, kiedy opowieść sprzed ponad dwóch tysięcy lat wydarzy się ponownie – ale tym razem w samym sercu polskich gór?


Na koniec porozmawialiśmy o nowościach we wrocławskim wydawnictwie Książkowe Klimaty. Naszymi gośćmi byli jego przedstawiciele: najpierw Szczepan Kulpa, a potem Olga Czernikow.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.