Wrocław: Festiwal Teatralny Dialog przeniesiony na przyszły rok

el | Utworzono: 2020-05-09 23:10 | Zmodyfikowano: 2020-05-10 00:30
Wrocław: Festiwal Teatralny Dialog przeniesiony na przyszły rok - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

– Wciąż nieprzewidywalna sytuacja związana z wirusem Covid-19, który opanował nasz świat, zmusza do podjęcia decyzji o przesunięciu w czasie terminu kolejnej odsłony festiwalu planowanej na październik tego roku – poinformowała w mediach społecznościach dyrektor artystyczna festiwalu Krystyna Meissner.

Dodała, że dzięki zapewnieniu prezydenta Wrocławia o przeniesieniu finansowania festiwalu na przyszły rok, 10., jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się od 9-16 października 2021 roku.

Pierwsza edycja Festiwalu Dialog-Wrocław odbyła się w 2001 roku, a jej celem było doprowadzenie do spotkania artystów teatru z Zachodu i ze Wschodu.

Jak podkreślają organizatorzy festiwalu, od początku był on miejscem nie tylko prezentacji spektakli teatralnych, ale przede wszystkim przestrzenią wolnej wymiany poglądów i dyskusji na tematy związane ze współczesnością. "Artyści i intelektualiści zapraszani do udziału w Festiwalu, wychodząc od spektakli teatralnych, próbowali odpowiadać na podstawowe z perspektywy naszej koegzystencji społecznej pytania: kim jesteśmy? dokąd zmierzamy? czego się boimy? czemu powinniśmy się przeciwstawiać?" - można przeczytać na stronie festiwalu.

Dzięki Festiwalowi Dialog–Wrocław do Polski trafili, często po raz pierwszy, najwybitniejsi twórcy światowego teatru. Na Festiwalu swoje spektakle prezentowali też najważniejsi polscy twórcy, m.in. Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Jerzy Grzegorzewski czy Jan Klata.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.