Natalia Szczypuła i koncert on-line w Radiu Wrocław Kultura [PONIEDZIAŁEK OD 21.]

Michał Kazulo | Utworzono: 2020-05-17 11:11 | Zmodyfikowano: 2020-05-17 11:12
A|A|A

fot. materiały prasowe

Wokalistka tworzy po polsku, ale i po angielsku, ponieważ studia wokalistyki na londyńskiej uczelni London Centre of Contemporary Music, mocno ukształtowały jej muzyczną drogę. Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli "Siostra i Cień", "Café Panique", "Dryl" oraz filmu "Błoto" (2018), dzięki czemu jej nazwisko można odnaleźć na Filmwebie.

Ostatnio zaprezentowano pierwszy utwór Natalii, który znalazł się w sieci, czyli "Won't Let You (My, my, my)". Singiel, „Brand New", znalazł się na czele listy „Polska Alternatywa" (plusmusic.pl), a wcześniejszy, „Toniesz" zagościł na liście „Znane i lubiane" (spotify).

Koncertuje w Polsce i na świecie – w grudniu ubiegłego roku występowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert" u boku Natalii Grosiak. Ma za sobą również koncery w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, etc. ).

PIOSENKI:

1. "Won't Let You (My, my, my)" - pierwszy singiel, nagrany podczas live session. Mocno groovowy, wpadający w ucho, głęboko zakorzeniony w soulowej estetyce. Obecnie (zdalnie) nagrywamy studyjną wersję utworu, która już niedługo zagości na serwisach streamingowych.

2. "Toniesz" - tym razem po polsku. Utwór pojawił się już na antenie Radia Wrocław Kultura, podczas audycji na żywo. Energetyczny, z popowym "zadziorem". Zagościł na playliście "Znane i lubiane" w serwisie Spotify.

3. "Brand New" - singiel znalazł się na czele playlisty „Polska Alternatywa" (plusmusic.pl). Słychać w nim soulowo-jazzowe korzenie artystki. Sama mówi, że ten utwór najbardziej oddaje jej muzyczne upodobania i jest dla niej najważniejszy.

4. "Tempo" - "utwór jest naszą interpretacją piosenki autorstwa Marka Niedzielskiego. Powstał w ramach inicjatywy #wrotherhood, która narodziła się podczas kwarantanny. Akcja polegała na tym, że losowaliśmy utwory naszych zaprzyjaźnionych artystów z Wrocławia, aby podjąć się ich własnej interpretacji. Wszystkie utwory odnaleźć można na youtubie pod hashtagiem #wrotherhood. Autorem i producentem naszej aranżacji jest Mateusz Witkowski - nasz pianista i dyrektor muzyczny projektu Natalia Szczypuła Music".

5. "Brakuje" - utwór stworzony specjalnie na konkurs organizowany przez ZAiKS na najlepszą piosenkę radiową.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama