CK Agora: Kuźnia Projektów V - wydłużono termin do 31.05.

Radio Wrocław, GN | Utworzono: 2020-05-19 11:17 | Zmodyfikowano: 2020-05-19 11:18
CK Agora: Kuźnia Projektów V - wydłużono termin do 31.05. - fot. www.ckagora.pl
fot. www.ckagora.pl

Na zgłoszenia czekamy do 31 maja, a na Wasz pomysł przeznaczymy do 4000 zł. Czas na realizację działań przewidujemy między 14.09, a 15.12.2020.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bardziej szczegółów informacje znajdziecie na www.ckagora.pl

LUDZIE TRZECH KONTYNENTÓW to fotograficzny zapis podróży Tomka Piecha – scenarzysty, reżysera, pasjonata długich i mozolnych wędrówek i podróży. Na wystawie, dostępnej jedynie w sieci, będziemy mogli zobaczyć wnikliwy i dopracowany portret, przedstawiający wizerunki osób, zamieszkujących trzy kontynenty: Afrykę, Europę i Azję, które autor spotkał na swojej drodze. Piękne ujęcia, pełne ostrości i wyraźnych kontrastów, przemyślane aranżacje, ale i czasami twarze „łapane na gorąco", w biegu, stanowią zapis zamkniętych w kadrze, wyjątkowych postaci i sytuacji.

Tomek Piech obrazem, w pojęciu fotograficznym jak i filmowym, zajmuje się już od ponad dwudziestu lat. Ze swoim aparatem przemierzył pieszo Hiszpanię, gdzie przeszedł ponad 900 km szlakiem Św. Jakuba. Przebył Wietnam zaczynając od krainy Mekongu, która leży na południu kraju i skończył w Sapie, tuż pod chińską granicą. Mieszkał w Maroku, na Saharze, gdzie przez jakiś czas dokumentował życie i zwyczaje Berberów nomadów zamieszkujących pustynię, a następnie przeniósł się w góry Atlas w poszukiwaniu Nomadów zamieszkujących ten region kraju. Mieszkał także w Hiszpanii, Francji, Włoszech, na Korsyce, w Anglii, Szkocji a rok 2018 spędził na Islandii. Jest pomysłodawcą fascynującej inicjatywy dla osób, które kochają łączyć swoje podróże z przygodą i fotografowaniem – LOWE TRAVEL, która umożliwia realizację wypraw dokumentalno – krajoznawczych na terenach Polski, Maroka, Islandii, Gruzji i krajów bałkańskich: Rumuni, Albanii, Sarajewa i Czarnogóry.

Po współpracy przy takich produkcjach filmowych jak Pianista Romana Polańskiego, Julia wraca do domu Agnieszki Holland i Zemsta Andrzeja Wajdy, jako reżyser – scenarzysta w 2005 roku zadebiutował krótkometrażowym filmem fabularnym pt. Ostatnia Stacja, za który otrzymywał nagrody na polskich i zagranicznych festiwalach kina niezależnego. W roku 2006 opuścił kraj, poświęcił się podróżom i fotografii. Jako fotoreporter współpracował z Gazetą Wyborczą, The Guardian Magazin i magazynem Elle.

Więcej informacji: TUTAJ

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.