Szczeciński kryminał, złota Bułgaria i cztery pory śmierci [PODCAST]]

Jacek Antczak, Bartosz Synowiec | Utworzono: 2020-05-21 08:28 | Zmodyfikowano: 2020-05-23 08:32
A|A|A

Pixabay

Ada Czarnecka: rudowłosa profilerka z ciętym językiem, powszechnie znana jako leń o wyjątkowo niskiej empatii, notoryczna spóźnialska i miłośniczka seriali true crime. Krystian Wilk: przystojny i ambitny podkomisarz, seryjny podrywacz, dla którego „mąż to nie przeszkoda". Połączyła ich praca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zagadkowa sprawa z Archiwum X i skomplikowana „przyjaźń". Naszym pierwszy gościem była Diana Brzezińska, pisarka i prawniczka, która powołała tę parę do życia i opisała w kryminalnej trylogii "Będziesz moja"/ "Zaufasz mi" / "Obiecasz mi" (premiera w maju 2020 – Wydawnictwo Otwarte) .

Filolożka bułgarystka, politolożka, wydawczyni książek. Urodzona w Bułgarii, wychowana w Polsce. W wolnych chwilach przemierza bezdroża, nie tylko polskie i bułgarskie, na rowerze lub pieszo. Po godz. 17:00 porozmawialiśmy z Magdaleną Genow o jej książce "Bułgaria. Złoto i rakija" (Wydawnictwo Poznańskie), w której poznajemy nieznane dotychczas, nam turystom, oblicze tego kraju.

Po godzinie 18.00, pokrzepieni tą podróżą, wróciliśmy do Wrocławia aby posilić się kulinarnym... kryminałem z kartaczami, kiszką ziemniaczaną, sękaczem (oraz muzyką Wagnera) w tle. O książkach "Eine kleine trup" oraz "Cztery pory śmierci" (Wydawnictwo Novae Res) porozmawiamy z wrocławską autorką Olgą Warykowską.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama