Najlepiej punktujący ligi w Gwardii Wrocław

WK, mat.prasowe | Utworzono: 2020-05-21 08:53
A|A|A

fot. mat.prasowe/ Gwardia Wrocław

Wierzbicki jest wychowankiem UKS Centrum Augustów. Na swojej siatkarskiej drodze zaliczył również kluby z Hajnówki (z nim awans do I ligi), Ostrołęki, czy Sanoka. Ostatnie trzy sezony leworęczny atakujący spędził na poziomie KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Kolejno w sanockim TSV, APP Krispol Września i ostatnio, w barwach LUK Politechnika Lublin.

Na pewno mierzymy wysoko. Jeżeli chcemy osiągać swoje cele, musimy otaczać się ludźmi, którzy nam w tym pomogą. Z "Wierzbą" dogadaliśmy się bardzo szybko. Właściwie wystarczyły jeden-dwa telefony i mogliśmy siadać do konkretów. Liczę, że najlepszy atakujący według statystyk i generalnie, najlepiej punktujący ligi z zeszłego sezonu, da nam dużo jakości – komentuje współwłaściciel KFC Gwardia, Kajetan Maćkowiak.

Warto dodać, że Wierzbicki w meczu przeciwko KFC Gwardia, w rundzie zasadniczej poprzedniego sezonu, zdobył aż 33 punkty, okraszając spotkanie statuetką MVP. Można zatem śmiało stwierdzić, że zalazł nieco za skórę swojemu… przyszłemu klubowi. Nowy atakujący KFC Gwardia po bardzo udanym sezonie, miał kilka ofert, również tych z PlusLigi.

Rzeczywiście, tak było, ale postanowiłem, że wolę dalej grać i powalczyć o awans do elity. Wrocław to piękne, duże miasto. Do tego perspektywa gry w klubie, który przedstawił ciekawy plan, w zgodzie z moimi sportowymi ambicjami. Gwardia przy ofertach z różnych stron Polski, wydaje się być czymś pewnym. Patrząc na składy, które powoli są ogłaszane, powinniśmy być wśród najmocniejszych drużyn ligi – przekonuje Wierzbicki.

Wierzbicki to czwarta karta odkryta podczas prezentacji zespołu na sezon 2020/21. KFC Gwardia przedłużyła kontrakty z trenerem Krzysztofem Janczakiem i środkowym, kapitanem Arkadiuszem Olczykiem. Z nowych twarzy we Wrocławiu na liście są: rozgrywający Mateusz Biernat i atakujący Damian Wierzbicki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama