We Wrocławiu powstanie Centrum Diagnostyki Populacyjnej

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2020-05-21 14:26 | Zmodyfikowano: 2020-05-21 14:29
A|A|A

fot. mat. prasowe

Nowoczesne Centrum Diagnostyki Populacyjnej powstanie w Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii we Wrocławiu. Centrum będzie prowadzić badania w zakresie nowoczesnych metod diagnostycznych dla chorób zakaźnych i cywilizacyjnych. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz tłumaczyła, że Polska potrzebuje ośrodków badawczych, które będą w stanie szybko reagować w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego:

Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz-PORT przedstawił w czwartek szczegóły projektu:

Piotr Dardziński, prezes sieci badawczej Łukasiewicz, do której należy wrocławski PORT wytłumaczył, na czym w praktyce będzie polegała praca centrum diagnostyki:

Łukasiewicz-PORT planuje otworzyć nowoczesne laboratorium i zatrudnić m.in. biotechnologów, biologów i analityków medycznych.

PORT w czasie pandemii dostosował także swoje laboratoria, aby móc wykonywać testy na zakażenie koronawirusem. W ośrodku przeprowadza się ponad 200 testów dziennie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama