Legenda polskiej siatkówki będzie pracować we Wrocławiu

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2020-06-03 09:05 | Zmodyfikowano: 2020-06-03 09:05
A|A|A

fot. volleywroclaw.pl

Jako zawodnik, Dawid Murek występował w czołowych polskich klubach (m.in. Jastrzębskim Węglu, Skrze Bełchatów, AZS-ie Częstochowa), z którymi wielokrotnie zdobywał medale rozgrywek ekstraklasy. W biało-czerwonych barwach wystąpił w sumie 277 razy, w tym na najważniejszych sportowych imprezach – Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata.

Ostatnio Dawid Murek do Wrocławia przyjeżdżał jako kibic. Byłego siatkarza można było spotkać w Orbicie, gdzie obserwował grę swojej córki Natalii, broniącej barw Volley Wrocław. Sezon 2020/2021 będzie jednak czasem powrotu Murka do siatkarskich zmagań. 42-latek został asystentem pierwszego szkoleniowca drużyny Wojciecha Kurczyńskiego, zastępując na tym stanowisku Tomasza Kowalskiego.

- Otrzymałem dobrą propozycję ze strony władz klubu. Długo się nie zastanawiałem. Wiem, że to niecodzienna sytuacja, gdy w jednym klubie pracuje ojciec i córka. Mam nadzieję jednak, że to będzie tylko na plus i wyciągniemy z tego jak najwięcej dla drużyny – powiedział Dawid Murek.

Dawid Murek jest pierwszą nową twarzą w sztabie szkoleniowym wrocławskiego klubu na sezon 2020/2021. Do tej pory z drużyną na kolejny sezon zdecydowali się zostać: pierwszy trener Wojciech Kurczyński, statystyk Patryk Gosztyła oraz cztery siatkarki: Natalia Murek, Aleksandra Gancarz, Karolina Pancewicz i Karolina Fedorek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama