Wyjazdowe zwycięstwo Miedzi

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-06-17 22:36 | Zmodyfikowano: 2020-06-17 22:39

Pierwsza połowa meczu w Grudziądzu minęła pod dyktando gości. Mimo, że pierwsze uderzenie spotkania należało do gospodarzy, to później strzelali już legniczanie.

Jakub Łukowski w 14 min. chciał zaskoczyć bramkarza Olimpii strzałem z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 20 min. Kacper Kostorz minął na skrzydle dwóch zawodników Olimpii, wycofał piłkę do nabiegającego Santany, a Hiszpan uderzył wysoko nad bramką.

Następnie swoich sił w ostrzeliwaniu bramki gospodarzy próbowali Kostorz, Marquitos, Santana i Łukowski. Ten ostatni przypomniał się kibicom Olimpii w 41. minucie. Po podaniu Marquitosa obrócił się z piłką i pokonał Sapelę płaskim strzałem z 12 metra.

Olimpia odpowiedziała uderzeniem w rękawice Załuski. W ostatniej akcji pierwszej połowy Kacper Kostorz był faulowany w okolicach 20 metra. Do rzutu wolnego ponownie podszedł Łukowski i tym razem przeniósł piłkę nad poprzeczką, ale tym razem minimalnie. To była dobra połowa w wykonaniu Miedzi. Legniczanie oddali w niej 10 strzałów na bramkę oraz wypracowali przewagę w posiadaniu piłki.

Początek drugiej części spotkania to przewaga gospodarzy. Warto odnotować uderzenie w słupek Lukasa Duriski, które pokazało, że Olimpia chce odrobić szybko stratę jednego gola. Miedź dobrze rozbijała ataki Olimpii aż do 66 min. Po akcji skrzydłem i dośrodkowaniu w pole karne Maloku z najbliższej odległości zdobył głową wyrównującego gola.

Gospodarze nie zdążyli przestać cieszyć się z wyrównania, a już ponownie przegrywali. Tym razem wprowadzony kilka chwil wcześniej Patryk Makuch otrzymał podanie od Artura Pikka i z 11 metrów pokonał Łukasza Załuskę. Piłkarze Olimpii próbowali zaskoczyć jeszcze golkipera Miedzi lekkim strzałem Szywacza ale bez powodzenia. W końcówce spotkania Patryk Makuch był bliski zdobycia kolejnego gola, jednak jego mocne uderzenie z ostrego kąta obronił Sapela.

Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 1:2 (0:1)

Gole: Elvir Maloku 65' - Jakub Łukowski 41', Patryk Makuch 66'

Olimpia: Łukasz Sapela - Lukáš Ďuriška, Łukasz Bogusławski, Ariel Wawszczyk, Remigiusz Szywacz -Sebastian Kamiński (75' Maciej Kona), Dominik Frelek, Ricky van Haaren, Elvir Maloku (80' Piotr Janczukowicz), Mohamed Medfai (82' Kacper Janiak) - João Criciúma.

Miedź: Łukasz Załuska - Marcin Pietrowski, Božo Musa, Nemanja Mijušković, Artur Pikk - Marquitos, Adrian Purzycki, Josip Šoljić, Omar Santana (65' Joan Román), Jakub Łukowski (82' Wojciech Łobodziński) - 21. Kacper Kostorz (64' Patryk Makuch).