Lato w Teatrze, Nadzieja, Akan, Bóg Aktor, Truskawki (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-06-25 14:00 | Zmodyfikowano: 2020-06-25 14:00
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00

Za chwilę lato, także Lato w Teatrze (program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, od lat realizowany ze środków MKiDN). Jak zwykle będziemy je przybliżać w naszych audycjach. Na początek Paulina Anna Galanciak i Wszystkie niemożliwości świata, organizowane przez Tiff Center i Teatr Arka. Paulina opowie również o swoim pomyśle na stypendium w ramach Kultury w Sieci.

Paweł Goźliński - pisarz, wydawca, nominowany 9 lat temu do Nagrody Wielkiego Kalibru podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Autor 'Jula', 'Dziadów', 'Akana', ale też 'Boga Aktora' - z wykształcenia jest teatrologiem. Rozmawiamy o książkach, o teatrze (30 lat temu zmarł Ryszard Cieślak, jeden z bohaterów tej ostatniej), a także o literackiej akcji i tomie 'Nadzieja', (Wydawnictwo Agora), mającym dziś swą ebookową premierę.

Bóg Aktor:

Jul, Dziady, Akan, Nadzieja:

 

Piotr Łukaszczyk. Aktor i reżyser, współautor serialu 'Truskawki', który od kilku dni prezentuje Wrocławski Teatr Współczesny w ramach cyklu (już chyba cyklu) Teatr Krótkometrażowy. Wg sztuki Mariusza Sieniewicza. Występują Maria Kania i Maciej Kowalczyk jako Ona i On, Użytkowniczka i Użytkownik, z prawicy i lewicy.

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama