Dolnośląski Rozkład Jazdy nadawał z Wałbrzycha!

Bartosz Szarafin, mk | Utworzono: 2020-06-27 13:22 | Zmodyfikowano: 2020-06-27 13:22
A|A|A

fot. Justyna Chybalska

Powstanie wałbrzyskiego zagłębia górniczego datuje się jeszcze przed rozpoczęciem wydobycia na Górnym Śląsku. Dziś mimo pokładów wysokiej jakości węgla, po górnictwie pozostały jedynie wieże wyciągowe, zdjęcia i historia przekazywana kolejnym pokoleniom.
Jakie najciekawsze urządzenia zachowały się w kompleksie? Jak wyglądają? Do czego służą? O tym mogliście posłuchać na antenie Radia Wrocław. Powiedzieliśmy też nieco więcej o Centrum Ceramiki Unikatowej, które promuje inny ciekawy aspekt historii Wałbrzycha - porcelanę, zwaną też białym złotem. 

Jak mówią pracownicy tak zwanego "CCU" - podczas warsztatów nawet najbardziej nerwowi nauczą się cierpliwości i sztuki opanowania. A to wszystko zgłębiając tajniki powstawania przedmiotów z porcelany. Co prawda oszczędzimy Wam powolnego procesu studzenia, ale opowiemy o innych ciekawostkach.To w centrum nauki i sztuki powstali wałbrzyscy, porcelanowi gwarkowie, którzy zachęcają do spacerów po mieście. Stara Kopalnia to także wystawy sztuki czy koncerty. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama