Były rozgrywający Śląska Wrocław asystentem w MKS Dąbrowa Górnicza

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-06-27 07:45
A|A|A

fot. mksdabrowa.pl

Robert Skibniewski na koszykarskich parkietach spędził 17 sezonów. Najwięcej z nich grał w barwach Śląska Wrocław, ale reprezentował również Polpak Świecie, PGE Turów Zgorzelec, Anwil Włocławek, Polpharmę Starogard Gdański, AZS Koszalin, King Szczecin, GTK Gliwice, a jeszcze w minionym sezonie rozegrał 5 meczów w barwach Timeout Polonia 1912 Leszno. Obok krajowego podwórka spędził dwa lata w czeskim BK Prostějov i miał epizod w Interze Bratysława. Oprócz rozgrywek ligowych nie można zapominać o karierze reprezentacyjnej Skibniewskiego. Rozegrał w niej blisko 100 spotkań oraz cztery raz był na Mistrzostwach Europy.

Były rozgrywający jest na początku swojej trenerskiej drogi. Pierwsze kroki stawiał w sezonie 2018/19, gdy w Śląsku Wrocław pełnił funkcję grającego asystenta trenera. Następnie był trenerem wspomagającym w przygotowaniach reprezentacji Polski do Mistrzostw Świata w Chinach. Wtedy chwalił go Mike Taylor – Robert ma bardzo dobry wpływ na drużynę, świetnie rozumie się z zawodnikami i sztabem. 

W Dąbrowie Górniczej Robert Skibniewski będzie z Radosławem Soją asystentem trenera Alessandro Magro. – Przyjąłem ofertę MKS-u ze względu na trenera Magro. Dużo ze sobą na ten temat rozmawialiśmy. Już rok temu pojawiła się informacja, że będzie chciał dodać do sztabu drugiego asystenta. Można zatem powiedzieć, że przeszło od słów do czynów. – mówi Skibniewski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama