Pierwszoligowy hit w Legnicy na remis

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-06-27 14:57 | Zmodyfikowano: 2020-06-27 14:58

Od początku spotkani Miedź ruszyła do ataku. W 3 minucie zza szesnastki uderzał Marcin Pietrowski, a Adrian Lis odbił piłkę przed siebie. Za chwilę w małym zamieszaniu podbramkowym goście zdołali uratować się przed stratą bramki. Za chwilę strzałem nad bramką z rzutu wolnego z lewej strony odpowiedział Robert Janicki. W 10 minucie strzał Marquitosa z prawej strony pola karnego został zablokowany.

Po kwadransie gry jeden z obrońców przyjął na siebie uderzenie Jakuba Łukowskiego. Trzy minuty później Marquitos wystawił z rzutu rożnego piłkę Łukowskiemu, a ten uderzył nieznacznie obok długiego słupka. W 30 minucie Warta próbowała się odgryźć, ale główka okazała się niecelna. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy Jakub Apolinarski uderzył zza pola karnego, a piłka po rykoszecie wyszła za linię końcową.

Pięć minut po wznowieniu gry Jakub Kiełb sprawdził Łukasza Załuskę strzałem z piętnastu metrów z lewej strony pola karnego, ale golkiper Miedzi nie dał się zaskoczyć. W 57 minucie Marquitos dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska, piłkę trącił Bożo Musa, ale ta nie znalazła drogi w kierunku bramki. W 71 minucie Musa wykazał się po drugiej stronie boiska, ratując zespół ofiarną interwencją.

Z kolei w 76 minucie groźnym strzałem z szesnastu metrów popisał się Janicki, udanie interweniował jednak Załuska, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. Cztery minuty później po mocnym strzale z dystansu bramkarz Miedzi znów zmuszony został do interwencji. Już w doliczonym czasie gry Kacper Kostorz próbował przedrzeć się przez obronne zasieki poznaniaków, ale ci okazali się skuteczniejsi.

Miedź Legnica – Warta Poznań 0:0

Żółte kartki: Adrian Purzycki (45+3’), Patryk Makuch (67’) - Jakub Kiełb (45+1’), Bartosz Kieliba (49’), Jakub Apolinarski (89')

Miedź Legnica: Łukasz Załuska - Marcin Pietrowski, Marcos Garcia Barreno, Jakub Łukowski (89' Carlos Heredia Fontana), Adrian Purzycki, Joan Roman (61’ Patryk Makuch), Paweł Zieliński, Nemanja Mijusković, Bożo Musa, Artur Pikk, Maciej Śliwa (76' Kacper Kostorz)

Warta Poznań: Adrian Lis - Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Bartosz Kieliba, Łukasz Trałka, Michał Jakóbowski (89' Łukasz Spławski), Patryk Stępiński, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak (46' Gracjan Jaroch), Mateusz Kupczak, Robert Janicki (80’ Sergiy Napolov).