Najlepszy występ wrocławskich rugbystów w Mistrzostwach Polski

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2020-07-07 06:45

Występująca w olimpijskiej wersji rugby drużyna z Wrocławia na rozegranym w Poznaniu trzecim i ostatnim turnieju Mistrzostw Polski zdobyli w zawodach 10 punktów, co dało jej awans o dwie pozycje w końcowej klasyfikacji. Dotąd najlepszym wynikiem „Os" było dziesiąte miejsce z ubiegłego sezonu.

W fazie grupowej sobotnich zawodów wrocławianie uznali wyższość zawodowych drużyn grający na co dzień w ekstralidze – Juvenii Kraków (późniejsi brązowi medaliści MP) oraz Orkana Sochaczew (wicemistrz Polski 2020) i pewnie pokonali Rugby Team Olsztyn. Niestety tę wygraną kontuzją przypłacił kapitan zespołu – Konrad Niedźwiedź.

W kolejnej rundzie Osy rozegrały minigrupę o miejsca 5-7 z Kaskadą Szczecin i olsztyńską siódemką. Pomimo bardzo wyrównanej pierwszej połowy, to szczecinianie wyszli zwycięsko z tej batalii. Na koniec wrocławianie ponownie pokonali olsztynian i zakończyli turniej na miejscu szóstym.

- Drużyna pokazała, że pomimo trudów w przygotowaniach do tak „rozstrojonego" sezonu udaje nam się bez kompleksów rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju. Bez wątpienia zawodowe kluby rugby – jak Posnania, Orkan, Juvenia, czy Skra Warszawa są obecnie poza naszym zasięgiem, cieszymy się jednak, że udaje nam się kończyć rozgrywki niemal tuż za ich plecami. To bardzo nobilitujące dla zawodników, którzy we Wrocławiu rugby uprawiają zupełnie amatorsko – mówi Bartosz Ryś, trener drużyny seniorów.

Tytuł Mistrza Polski Rugby 7 obroniła Posnania Poznań. Tym turniejem zakończony został sezon 2019/2020 rugby siedmioosobowego w Polsce.