Nowe przystanki wiedeńskie - mieszkańcy są "na tak". Radni PiS mają inne zdanie

Malwina Gadawa, BT | Utworzono: 2020-07-07 17:12 | Zmodyfikowano: 2020-07-07 17:25
A|A|A

fot. propozycja radnych PiS - przystanki z wysepkami

Miasto przekonuje, że takie rozwiązanie ma poprawić komfort pasażerów, zwiększyć bezpieczeństwo i spowolnić ruch samochodowy. Miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości uważają jednak, że będzie to krok, który uderzy w kierowców i mieszkańców okolicznych osiedli. Michał Kurczewski proponuje więc przebudowę przystanków tak, aby nie powodowały kolejnego spowolnienia ruchu w tej części miasta.

Janusz Chudzik, który także reprezentuje osiedle Gajowice przekonuje, że nie jest to dobre rozwiązanie akurat w tym miejscu.

Pasażerowie MPK chwalą sobie przystanki wiedeńskie.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~.....
2020-07-08 17:27:33
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 102
Prawda jest taka, że jakby miasto chciało zrobić zatoczki, to PiSowscy radni pierwsi byliby do wniosku o przystanki wiedeńskie. Ich celem jest po prostu robienie na złość obecnej władzy, która jest z innej opcji, a nie dobro mieszkańców. Przystanki wiedeńskie są doskonałym pomysłem, bo dzięki nim kierowcy zwalniają i nie narażają pasażerów MPK na niebezpieczeństwo - a z tramwajów korzystają starsi ludzie, którzy nie są w stanie sami uciec spod kół drogowego wariata. Wstyd, panowie z PiSu! Tak wam niby zależy na starszych!
~AREK1985
2020-07-08 17:26:49
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 12
Szkoda że nikt nie zrobi przystanków wiedeńskich przy ulicy Reymonta! ???????? Niech się niepełnosprawni wywracają, wypadają z tramwajów i najlepiej na wózkach inwalidzkich nauczą się jeździć po schodach itp.! ŻENADA! ???????????? Nie wiem co za DURNIE planują te remonty ????????????????
~Fatima
2020-07-08 10:40:16
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -22
Nie byłoby tramwaju - nie byłoby problemu. Niestety, tramwaj generuje więcej problemów, niż rozwiązuje, przynajmniej w takim zastosowaniu, tj. w kolizji z ruchem kołowym. Gdyby zamiast torowiska był buspas, autobus po prostu zjechałby w zatoczkę na przystanek. Ale jak się stosuje niewłaściwe albo dogmatyczne rozwiązania to trzeba wszystko dookoła przerabiać i dostosowywać. Może właśnie dlatego zębów nie leczymy przez odbyt.
~Janusz Chudzik
2020-07-08 09:51:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Myśle, że czytający i słuchający nie do końca rozumieją przekaz Radych PiS.. Miasto chce zrobić przystanek wiedeński na jedni czyli na obecnym pasie ruchu po którym przemieszczają się samochody - to spowolni bardzo ruch samochodowy.. My optujemy za utworzeniem przystanków na jezdni tak jak na przystanku wcześniejszym tzn. „Pl. Srebrny”.. Tym samym, wydłużamy obecne zatoki autobusowe kierując w ich miejsce ruch samochodowy.. To najbardziej alternatywne rozwiązanie zarówno dla pasażerów i kierowców..
~Doskonały
2020-07-07 23:22:26
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 23
pomysł. Zastanawiam się od momentu powstania bus pasów na Grabiszyńskiej, dla czego od razu nie zrobiono przystanków wiedeńskich. Ułatwiłoby to bardzo wsiadania i wysiadanie z pojazdów, zwłaszcza osobom starszym, a i ruch by usprawniło, bo teraz np. autobusy jadą bus pasem / torowiskiem, ale muszą zjeżdżać w prawo do zatoczki autobusowej przecinając pas ruchu. A że radni PiS są przeciw ... no cóż, to mnie akurat nie dziwi.
~fil
2020-07-07 20:54:32
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 25
Ci pisowcy to śmiech na sali. Niech lepiej poproszą prezesa, żeby przestał walczyć z samorządami, bo jedyne co z tego wynika, to problemy mieszkańców.
~Tersa
2020-07-07 17:31:01
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
A co z dokończeniem obwodnicy śródmiejskiej?