Pejzaże Qlinarne 2020: Wspólnie gotujemy w Polanicy-Zdroju

, GN | Utworzono: 2020-07-16 14:52 | Zmodyfikowano: 2020-07-16 14:52
Pejzaże Qlinarne 2020: Wspólnie gotujemy w Polanicy-Zdroju - fot. Anna Skupień
fot. Anna Skupień

Pejzaże Qlinarne Polanicy Zdroju są jedną z pierwszych tego typu imprez po pandemicznym odmrożeniu. Festiwal odbywa się według nieco innych reguł, jak w latach poprzednich, ale nie traci na atrakcyjności.

W dwa dni pełne smakowitych występów uczestnicy festiwalu mogą zobaczyć pokazy live cookingu, które podczas poprzedniej edycji zrobiły ogromną furorę. Gwiazdą tegorocznej edycji jest zwyciężczyni programu MasterChef Junior Paulina Foremny. Obok niej prezentuje się też inny z uczestników kulinarnego talent show Michał Fabiszewski. Odwiedzi nas także szef kuchni restauracji Magdy Gessler U Fukiera Patryk Burnicki.

Odbywają się również bitwy szefów kuchni, z których tylko jeden wyjdzie z patelnią, a pozostali na patelni. Najlepszy zdobędzie tytuł dla swojej restauracji, która przez rok będzie mogła go dumnie prezentować. Czekają nas pokazy parzenia kawy i herbaty w wykonaniu najlepszych w regionie - Etno Cafe i Czajowni.

Przez cały czas trwania festiwalu można również próbować produktów regionalnych. W tym roku w Polanicy-Zdroju melduje się kilkudziesięciu wystawców z różnych części Dolnego Śląska. Są to najlepsi rzemieślnicy z województwa.

Mamy coś dla ciała – myślimy również o czymś dla ducha, ponieważ wszelkie pokazy gastronomiczne przeplatane są występami artystycznymi – bo czy może być coś przyjemniejszego od konsumpcji przepysznych smakołyków przy dźwiękach nastrojowej muzyki? Zadbamy o wysublimowane gusta podczas wieczornych koncertów.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.