Podwójna uczta dla biegaczy

| Utworzono: 2010-09-10 15:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Amatorzy biegania mają sporo powodów do radości. Już w niedzielę, po raz kolejny, będą ścigać się w maratonie.

Dystans 42 kilometrów to duże wyzwanie. Nie wszyscy czują się na siłach, by wystartować w maratonie. To jednak żaden problem. Trasa Biegu Solidarności to tylko 5200 metrów.

Start i meta wyścigu tradycyjnie usytuowana jest przy Hotelu Wodnik. Trasa biegnie ulicami: Na Grobli, Międzyrzecką, Bierdziańską, Nizinną, Międzyrzecką i Na Grobli.

Na jeszcze krótszym dystansie pobiegnie młodzież (1000 metrów) i przedszkolaki (500 metrów). Bo bieg jest adresowany przede wszystkim do młodszych miłośników biegania.

Na starcie nie zabraknie oczywiście zawodowców. Tych specjalizujących się w średnich dystansach i tych, którzy wystartują dzień później w maratonie. 5 kilometrów to doskonały trening przed królewskim dystansem.

Start biegu zaplanowano na godz. 16.00. Zapisy zakończą się pół godziny wcześniej. Wpisowe jest darmowe, a do biegu już zapisało się ponad pół tysiąca osób.

Dla wszystkich uczestników orgaznizatorzy przewidzieli medale i poczęstunek. Po biegu na przystani tradycyjnie odbędzie się sportowy piknik.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama