Zarośnięta jak... ulica Racławicka. Ukryte znaki, niewidoczni rowerzyści i piesi

Radosław Bugajski | Utworzono: 2020-07-23 12:26 | Zmodyfikowano: 2020-07-23 12:26
A|A|A

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~rafka
2020-07-24 11:39:32
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 1
Paradoksalnie do wypadków na Racławickiej dochodzi wyłącznie na przejściu, na którym widoczność jest bardzo dobra. Jak to wyjaśnić? Wystarczy oprzeć się na wiedzy, a nie intuicji. W sytuacji ograniczonej widoczności poczucie zamkniętej przestrzeni i zagrożenia jest u wszystkich silne, w związku z czym zachowują ostrożność - widać to doskonale na filmie. Jak masz długą, szeroką prostą z dużym polem widzenia wciskasz gaz do podłogi lub pewnie wkraczasz na przejście, nie upewniając się co do zagrożenia. Już wiele lat temu tłumaczono ten paradoks na przykładzie przydrożnych drzew: ponieważ wielu kierowców rozbijało się o nie, decydowano o ich wycince. Po czym okazało się, że liczba wypadków nie spadła, a wzrosła.
~xx2
2020-07-24 00:10:41
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 4
Trawa nie jest koszona bo to kasa, ktora mozna zaoszczedzic i darmowe ekstra komary, kleszcze i inne g.... Fontanna na rynku nie dziala bo tak tez taniej.
~Adebajor
2020-07-23 18:27:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jakieś ekomatoły (nie mam na myśli ludzi wrażliwych na punkcie przyrody, tylko rozmaitych nieuków od wymyślania pseudoekologicznych bzdur) wymyśliły "łąki" czyli zapuszczenie skwerów, na co magistrat ochoczo przystał, w końcu każda okazja dobra, by się nie wywiązywać z obowiązków (a takowe każdy zarządca drogi ma). W efekcie chwasty porosły tak, że zagrażają bezpieczeństwu, poza tym chronią się w nich komary. Teraz nagle "łąki" w pośpiechu się kosi....
~Dagmara
2020-07-23 16:33:46
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Mój syn 3 tyg temu został potrącony. Wstrząśnienie mózgu. Liczne urazy ciała. Zwolnijcie ludzie! NA RACLAWICKIEJ zrobiła się autostrada. ????
~janek
2020-07-23 15:52:37
z adresu IP: (185.75.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ten sam problem jest na Granicznej koło ronda
~wrocławianin
2020-07-23 13:50:35
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 7
Rano była kolizja na ulic Szewskiej przy Kotlarskiej tramwaju z samochodem osobowym. Ja chodzę ulicą Szewską z duszą na ramieniu. Jeden tramwaj jedzie powoli inny normalnie. Torowisko jest ciche i pojawiają się znikąd bo ich nie widać spoza stojących wszędzie aut, Urząd nie zadbał o to aby ulica Szewska była bezpieczna.
~wrocławianin
2020-07-23 13:19:13
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 13
Zarośnięta jak... ulica Racławicka. Ukryte znaki, niewidoczni rowerzyści i piesi. Tak jest nie tylko na ulicy Racławickiej, ale i na wielu innych ulicach Wrocławia. Nie wolno oszczędzać na bezpieczeństwie mieszkańców. $utryk marnuje pieniądze na stadion, kopaczy, swoje fanaberie, a oszczędza na koszeniu trawy i przycinaniu drzew i krzewów.
~Aneta
2020-07-23 12:37:35
z adresu IP: (95.145.xxx.xxx)
Ocena: 13
U to właśnie gospodarnosc Pana Sutryka. Ciekawe kto Brdzie winien jak dojdzie do wypadku. Grzebią w naszych kieszeniach, serwują podwyżki na MPK. Ile można dokładać do Wrocka? Podwyżki w parkowaniu, wywóz śmieci, woda, i do tego bilety MPK. Niedługo za zasmrodzone powietrze będziemy płacić. Koszmar. Najlepiej zabrać ludziom ciężko zarobione pieniążki niż samemu coś wymyślić. A sprzedać ten moloch stadion na pilczycach. Tylko kto to badziewie kupi?