Znamy skład III Memoriału Adama Wójcika

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-08-07 18:45
A|A|A

fot. materiały prasowe

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną III Memoriał Adama Wójcika zostanie zorganizowany w innej formule, niż w poprzednich latach. Część lig europejskich postanowiła dokończyć swoje rozgrywki po przerwie, co skutkuje opóźnieniem we wznowieniu następnego sezonu. Docelowo w Memoriale mają uczestniczyć kluby niegdyś reprezentowane przez Adama Wójcika. Ze względu na wspomnianą desynchronizację lig zagraniczne kluby są jeszcze daleko od skompletowania składów, a co za tym idzie – nie dysponują kadrą, którą na ten moment mogłyby wystawić do udziału w turnieju.

W tym roku w wydarzeniu uczestniczyć będą: ekstraklasowa drużyna Śląska Wrocław, pierwszoligowa drużyna Śląska Wrocław, aktualny mistrz Czech i uczestnik koszykarskiej Ligi Mistrzów ERA Basketball Nymburk oraz pierwszoligowy Górnik Wałbrzych.

Turniej tym razem odbędzie się w trakcie jednego dnia – w piątek, 21 sierpnia 2020 roku, w hali Orbita. Według wstępnego planu o godzinie 17 rozpocznie się prezentacja pierwszoligowej drużyny Śląska Wrocław oraz Górnika Wałbrzych, po której oba składy rozegrają spotkanie. Następnie będzie miała miejsce prezentacja drużyny Nymburka i ekstraklasowej ekipy WKS-u, krótka część oficjalna i gwóźdź programu czyli starcie tych dwóch drużyn. Po meczu odbędzie się ceremonia zakończenia Memoriału.

Kibice będą musieli zajmować swoje miejsca na trybunach w tzw. szachownicę, każdy z nich będzie też zobowiązany do zakrycia ust i nosa. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama