Towarzyskie derby dla piłkarzy z Legnicy

BT, materiały prasowe | Utworzono: 2020-08-15 18:15
A|A|A

Legniczanie rozpoczęli spotkanie mocnym uderzeniem. Już w 4 minucie Krzysztof Danielewicz pewnym strzałem zamienił na bramkę rzut karny. Osiem minut później zdobywca pierwszego gola dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Szymon Matuszek i legniczanie prowadzili już dwoma bramkami.

Gospodarze pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli sobie w 15 minucie, ale piłka po strzale z lewej strony pola karnego w długi róg minęła bramkę. W 29 minucie skuteczną interwencją po uderzeniu z szesnastki popisał się Mateusz Hewelt. Dwie minuty później Danielewicz dośrodkował z rzutu wolnego, piłka trafiła do Marcina Warcholaka, a ten uderzył obok bramki. W 36 minucie po zagraniu Danielewicza w znakomitej sytuacji znalazł się Abboubacar Conde, ale trafił w bramkarza. Cztery minuty później Eryk Sobków odpowiedział strzałem w słupek z prawej strony pola karnego.

Miedź znakomicie rozpoczęła także drugą połowę. Po mocnym wbiciu piłki w pole karne z rzutu wolnego i krótkim oblężeniu bramki Górnika Krzysztof Drzazga z kilku metrów z lewej strony pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki zielono-czarnych. Od tego momentu gospodarze zagrali odważniej, śmielej atakując bramkę legniczan. W 55 minucie Mariusz Szuszkiewicz znalazł się tuż przed legnicką bramką, ale nie zdołał minąć Damiana Byrtka i poważniej zagrozić Mateuszowi Heweltowi.

Polkowiczanie swego dopięli w 65 minucie, gdy rezerwowy Mateusz Baszak z bliskiej odległości z lewej strony trafił do siatki Miedzi. Zielono-niebiesko-czerwoni też nie zamierzali odpuszczać. Jedna z kontr w 69 minucie zakończyła się rzutem karnym, który na gola zamienił Jakub Łukowski. Ten sam zawodnik w 84 minucie pewnym strzałem z lewej strony pola karnego zakończył kontrę Miedzi, ustalając wynik spotkania.

Górnik Polkowice – Miedź Legnica 1:5 (0:2)

Gole: Mateusz Baszak (65’) - Krzysztof Danielewicz (4’-k.), Szymon Matuszek (12’), Krzysztof Drzazga (47’), Jakub Łukowski (69’-k., 84’)

Górnik: Jakub Szymański – Karol Fryzowicz, Maciej Kowalski-Haberek, Marek Opałacz, Piotr Azikiewicz, Dominik Radziemski (79' Adam Mazurowski), Bruno Żołądź, Kamil Wacławczyk (60’ Rafał Karmelita), Filip Baranowski (60’ Mateusz Baszak), Mariusz Szuszkiewicz (76’ Mateusz Surożyński), Eryk Sobków (79' Kacper Osiadły)

Miedź I połowa: Mateusz Hewelt – Paweł Tupaj, Bożo Musa, Marcin Pietrowski, Marcin Warcholak, Krzysztof Danielewicz, Szymon Matuszek, Adrian Petk, Maciej Koziara (Aboubacar Conde), Joan Roman, 18. Kamil Zapolnik

Miedź II połowa: Mateusz Hewelt – Paweł Zieliński, Damian Byrtek, Nemanja Mijusković, Marcin Garuch, Damian Tront, Adrian Purzycki, Krzysztof Drzazga, Maciej Śliwa, Patryk Makuch, Jakub Łukowski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama