Jeleniogórzanin wygrywa Freestyle Fest 2020 w Pradze

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2020-08-19 07:40 | Zmodyfikowano: 2020-08-19 07:40

W silnie obsadzonej rywalizacji mężczyzn już od eliminacji na czoło stawki wysunęli się 3-krotny wicemistrz świata Słowak Peter Csonka, który bronił tytułu z zeszłego roku i nasz zawodnik, 2-krotny zwycięzca Pucharu Świata Tomasz Czaplicki. Reprezentant Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry prowadził po eliminacjach, a Csonka plasował się tuż za nim.

W półfinale Polak wykonał dwa wysoko ocenione przejazdy i z wynikiem 1140 pkt. awansował do finału z pierwszego miejsca. Z drugiego zakwalifikował się Peter Csonka (1085 pkt.). W skład pięcioosobowego finału weszli jeszcze: Austriak Philipp Windischbacher oraz Czesi David Hlavacek i Stepan Vohradsky. W dniu finału z rywalizacji wycofano reprezentanta Austrii, który doznał kontuzji barku.

Już wyniki pierwszej kolejki decydującej rundy dały zdecydowane prowadzenie aktualnemu mistrzowi Europy i zdobywcy Pucharu Świata. Tomasz Czaplicki już w pierwszym, widowiskowym przejeździe ustawił poprzeczkę na wysokości 1337 pkt., wyprzedzając drugiego Petera Csonkę o ponad 200 pkt. Słowak nie dał rady już dogonić Polaka, który pewnie zwyciężył. Brąz wywalczył reprezentant gospodarzy Stepan Vohradsky.

W Czechach wystartowało jeszcze troje innych zawodników Karkonoskiego Klubu Kajakowego. Tadeusz Malek, który otarł się o awans do półfinału, zajął ostatecznie 11. pozycję. Marcin Chara był 14. Jolanta Chara wśród startujących w konkurencji K1W zawodniczek zajęła 7. miejsce.