Magiczny, żużlowy wieczór na Stadionie Olimpijskim

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2020-08-29 23:00 | Zmodyfikowano: 2020-08-29 23:00

Sobotnie zawody zaczęły się od kapitalnego startu Janowskiego, który po drugim miejscu w piątkowym turnieju pokazał, że jest jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w całym cyklu. Wrocławianin z pierwszego łuku wyszedł na trzeciej pozycji i zaczął pogoń za rywalami. Prowadzący Australijczyk Jason Doyle długo odpierał ataki Polaka, jeden z łuków jechali ramię w ramię, ale na czwartym okrążeniu popularny Magic zaatakował po szerokiej i pierwszy wpadł na linię mety.

Janowski był najlepszym zawodnikiem części zasadniczej, w której stracił tylko 2 punkty. W 9. wyścigu kapitan Betardu Sparty przyjechał do mety za plecami zwycięzcy Nielsa Kristiana Iversena oraz Taia Woffindena.

Pewnie wygrał także półfinał i decydujący wyścig. W wyścigu nr 21 Janowski zwyciężył z ogromną przewagą, a drugi był Szwed Fredrik Lindgren. Chwilę później do wielkiego finału wjechał inny z Polaków Bartosz Zmarzlik razem z Woffindenem, a nieoczekiwanie odpadł, bardzo szybki podczas obu dni zmagań na Olimpijskim, Rosjanin Łaguta.

Ostatni bieg kibice oglądali na stojąco, ale emocji wielkich nie było. "Magic" ponownie wystrzelił jak z procy i już na wyjściu z pierwszego łuku prowadził. Tuż za wrocławianinem finiszowali Anglik Tai Woffinden oraz broniący tutułu Bartosz Zmarzlik. Polak do końca naciskał Brytyjczyka, ale na metę wpadł jako trzeci.

Na ósmym miejscu zawody zakończył Gleb Czugunow, a tuż za nim sklasyfikowany został czwarty z Polaków Patryk Dudek.

Po dwóch turniejach IMŚ Janowski objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Polak wyprzedza o 6 punktów Rosjanina Artioma Łagutę i Woffindena.

Kolejne zawody GP odbędą się 11 września w Gorzowie Wielkopolskim. Potem żużlowcy będą rywalizować 18 i 19 września w Pradze oraz 2 i 3 października w Toruniu.