Sztuka w RWK: Antykomania, 18. Survival, Paweł Janicki i Jakub Jakubowicz [PODKASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2020-09-08 00:25 | Zmodyfikowano: 2020-09-08 06:36
A|A|A


Tytuł trwającej do 16 listopada wystawy czasowej w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego nawiązuje do popularnego zjawiska w XIX-wiecznej Europie: kolekcjonowania starożytności. O "Antykomanii" opowiedziały dr Agata Kubala i dr Urszula Bończuk-Dawidziuk.

Posłuchaj całej rozmowy:


Od 10 do 13 września w Przepompowni w Porcie Miejskim przy Kleczkowskiej 52 odbędzie się 18. Przegląd Sztuki SURVIVAL o podtytule "Wasteland". W ujęciu historyczno-architektonicznym, w temat wprowadziła nas jedna z kuratorek Ewa Pluta.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do 6 listopada we Centrum Sztuki WRO oglądać można "POINT NEMO". O odniesieniu do geograficznego konstruktu, wyznaczonego na Oceanie Spokojnym miejsca możliwie najodleglejszego od wszystkich lądów, nazywanego często biegunem niedostępności, opowiedział autor Paweł Janicki.

Posłuchaj całej rozmowy:


Zakończyliśmy spotkaniem z kolejnym młodym, związanym z Wrocławiem artystą, który został laureatem pierwszej edycji programu OP_Young. W towarzystwie Kamy Wróbel odwiedzi nas Jakub Jakubowicz, który rozwija badania nad historią i tożsamością miejsca, przywracając jednocześnie pamięć o nieistniejącej już łemkowskiej wsi Wólka. Wystawa OP_Young | Krzyżanowska, Piskorska, JakubowiczOP ENHEIM od 17 września.

Posłuchaj całej rozmowy:

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama