Wrocław: Uruchomiono pierwsze mieszkanie treningowe. Schronienie dla osób zagrożonych wykluczeniem

, DK | Utworzono: 2020-09-08 12:35 | Zmodyfikowano: 2020-09-08 12:45
A|A|A

fot. Malwina Gadawa

Przebywać można tam maksymalnie sześć miesięcy. Schronienie znajdą tam osoby potrzebujące, np. samotne matki, osoby uzależnione po terapiach odwykowych i osoby opuszczające pieczę zastępczą, czy wszystkie, które z różnych przyczyn zostały bez dachu nad głową. W sześciu mieszkaniach wsparcie znajdzie w sumie 120 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. We wrocławskich mieszkaniach treningowych potrzebujący znajdą nie tylko schronienie, ale także pomoc specjalistów. Wszystko po to, aby na nowo nauczyć się żyć.

Anna Józefiak-Materna, dyrektor wrocławskiego MOPS-u tłumaczy, że chodzi o to, aby osoby, które np. doświadczyły przemocy nie uzależniły się od pomocy społecznej:


Anna Pełdiak z fundacji Inicjowania Rozwoju Społecznego opowiada, jak wygląda jedno z właśnie otwartych mieszkań przy ul. Cieszyńskiego:


Anna Pełdiak dodaje z jakiej oferty będą mogli skorzystać lokatorzy mieszkań treningowych:

Uczestnicy projektu będą mogli korzystać ze wsparcia specjalistów. Dowiedzą się np. jak gospodarować domowym budżetem, jak zadbać o porządek w mieszkaniu. Dla chętnych także np. trening kulinarny czy zajęcia z psychologiem lub prawnikiem. Mieszkania udostępniła gmina Wrocław, a projekt jest finansowany m.in. z funduszy europejskich.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama