Miasto ogłosiło konkurs na zakup dzieł sztuki od wrocławskich artystów

KM | Utworzono: 2020-09-09 18:45
A|A|A

Zakupione dzieła sztuki będą okresowo eksponowane w budynku Urzędu Miejskiego Wrocławia. Mogą też być wykorzystane do celów reprezentacyjnych przez prezydenta Wrocławia lub przekazane wrocławskim instytucjom wystawienniczym – poinformował w środę wrocławski magistrat.

Oferty mogą składać twórcy, którzy są absolwentami artystycznych uczelni wyższych lub artystami mającymi znaczenie dla środowiska twórczego Wrocławia. Muszą oni być także autorami oferowanych dzieł sztuki i posiadać do nich wyłączne prawa autorskie. Konkurs skierowany jest do artystów, którzy mieszkają lub tworzą we Wrocławiu lub w powiecie wrocławskim, nie pobierają w 2020 r. stypendium Gminy Wrocław na realizację przedsięwzięcia w zakresie kultury i sztuki oraz nie sprawują funkcji kierowniczych w uczelniach lub instytucjach kultury.

Jeden twórca może złożyć jedną ofertę sprzedaży. Oferowane mogą być dzieła ekspozycyjne, w tym cykle lub w przypadku małych form zbiory do pięciu prac, z zakresu malarstwa, grafiki, fotografii, których najdłuższy bok nie przekracza 2 m oraz mniejsze formy rzeźbiarskie (w tym ceramika i szkło artystyczne) o wymiarze nieprzekraczającym 1,5 m.

Oferty sprzedaży wraz z dokumentacją fotograficzną dzieła sztuki należy przesyłać do 2 października 2020 r.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama