Od prawie miesiąca nie mają bieżącej wody

Karolina Bieniek, BT | Utworzono: 2020-09-17 12:58 | Zmodyfikowano: 2020-09-17 13:27
Od prawie miesiąca nie mają bieżącej wody - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Do tej pory jednak na klatce schodowej pojawiła się tylko jedna, niekonkretna informacja - że remont instalacji jest planowany na wrzesień. Pani Monika jest w ciąży i tak jak pozostali lokatorzy 25 mieszkań znajdujących się w budynku z nadzieją, co 15 min odkręca kran. - Nie mamy od 25 sierpnia wody, prawie miesiąc nie mamy gdzie się wykąpać. Nawet nie ma jak tej buzi umyć, jak się podmyć. No słychać szum, tak jakby ta woda próbowała lecieć, aczkolwiek to jest loteria i cały dzień stania tak na dobrą sprawę w kuchni i sprawdzania czy ta woda leci. No nie da się żyć.

To nowo wybudowany budynek i jak tłumaczy burmistrz Chojnowa Jan Serkies został on podłączony do nieodpowiedniej sieci. - To jest sprawa związana ze zbyt małym ciśnieniem. Zaproponuje, żeby to przyłącze poszło od ulicy Legnickiej, a nie ulicy Kwiatowej, gdzie może to ciśnienie nie jest za wysokie. Jest to dla mnie w tej chwili priorytet jeżeli chodzi o ten blok przy ulicy Legnickiej.

Mieszkańcy jak dotąd otrzymali z Zakładu Gospodarki Komunalnej tylko niejasną informację, że konieczny będzie remont instalacji wodnej. Burmistrz Serkies zapewnił dziś, że do końca przyszłego tygodnia powstanie zupełnie nowy rurociąg, do którego zostanie ten budynek przepięty. Na ten czas Zakład Gospodarki Komunalnej dostarczy mieszkańcom bloku wodę z beczkowozu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.